۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۸

در ستاد زیست فناوری؛

راه‌های صادرات پایدار محصولات زیستی شناسایی می‌شود

راه‌های صادرات پایدار محصولات زیستی شناسایی می‌شود
به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست فناوری یکی از فناوری‌های پرکاربردی است که در سال‌های اخیر وارد زندگی عمومی مردم شده است، فناوری که می‌تواند با توسعه مناسب و همه جانبه خود، افقی روشن از توسعه اقتصادی را در کشور ایجاد کند.بیش از ۳۰ سال از عمر زیست فناوری جدید در دنیا می‌گذرد و ایران نیز سرمایه‌گذاری‌هایی را برای تربیت نیروی انسانی در این حوزه راهبردی کرده است و امروز می‌توانیم مدعی شویم که ایران به یکی از پیشران‌های این حوزه علمی در دنیا بدل شده است. فناوری‌ها و محصولات زیستی که در کشور تولید می‌شود با استفاده از توان متخصصان داخلی همپای محصولات تولیدی در کشور‌های پیشرفته حرکت می‌کند و ظرفیت صادرات به دیگر کشور‌ها را نیز دارد. به همین دلیل ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی
به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست فناوری یکی از فناوری‌های پرکاربردی است که در سال‌های اخیر وارد زندگی عمومی مردم شده است، فناوری که می‌تواند با توسعه مناسب و همه جانبه خود، افقی روشن از توسعه اقتصادی را در کشور ایجاد کند.

بیش از ۳۰ سال از عمر زیست فناوری جدید در دنیا می‌گذرد و ایران نیز سرمایه‌گذاری‌هایی را برای تربیت نیروی انسانی در این حوزه راهبردی کرده است و امروز می‌توانیم مدعی شویم که ایران به یکی از پیشران‌های این حوزه علمی در دنیا بدل شده است.

فناوری‌ها و محصولات زیستی که در کشور تولید می‌شود با استفاده از توان متخصصان داخلی همپای محصولات تولیدی در کشور‌های پیشرفته حرکت می‌کند و ظرفیت صادرات به دیگر کشور‌ها را نیز دارد. به همین دلیل ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر‌ای شناساندن و فروش محصولات تولیدی شرکت‌های دانش بنیان قصد دارد، روش‌های صادرات پایدار این نوع محصولات را شناسایی و به شرکت‌ها معرفی کند.

در این طرح، مواردی، چون «شنایی با استراتژی بازاریابی در بازار‌های صادراتی و قوانین تجاری»، «عوامل کلیدی مرتبط با هوش تجاری بازار»، «چالش‌های جدی صنعت زیست فناوری در جهان»، «استراتژی توسعه موفق در ساختار‌های فن آوری‌های نوین با بهره گیری از نقاط قوت» و «استراتژی‌های رشد شرکت‌های زیست فناوری» نیز بررسی می‌شود.
کلیدواژه ها :هوش هوش انسان
منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking