۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰

با هدف حفظ محیط زیست؛

لذت سفر با بزرگترین کشتی برقی جهان محقق شد

لذت سفر با بزرگترین کشتی برقی جهان محقق شد
به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، به دنبال تولید خودروها، کامیون‌ها و دیگر وسایل نقلیه برقی، بزرگترین کشتی برقی جهان، اولین سفر تجاری خود را بین دو جزیره در دانمارک با موفقیت به اتمام رساند. این کشتی که الن نام دارد مجهز به باتری‌های غول پیکر و قدرتمند است. این کشتی جایگزین کشتی MF Skjoldn
لذت سفر با بزرگترین کشتی برقی جهان محقق شدبه گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، به دنبال تولید خودروها، کامیون‌ها و دیگر وسایل نقلیه برقی، بزرگترین کشتی برقی جهان، اولین سفر تجاری خود را بین دو جزیره در دانمارک با موفقیت به اتمام رساند. این کشتی که الن نام دارد مجهز به باتری‌های غول پیکر و قدرتمند است. این کشتی جایگزین کشتی MF Skjoldnæs با موتور دیزلی می‌شود. البته کشتی مذکور بازنشسته نشده و در مسیر دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از این کشتی برای حمل مسافران و وسایل نقلیه آن‌ها بین دو جزیره ایرو و آلس استفاده شد. انتظار می‌رود از این هفته سفر‌های این کشتی برقی در بین جزائر متعدد دانمارک به طور گسترده و مداوم انجام شود تا آسیب کمتری به محیط زیست این منطقه وارد شود.

الن ۵۹.۵ در ۱۲.۸ متر طول دارد و موتور برقی آن در فنلاند تولید شده است. ظرفیت باتری این کشتی که توسط شرکت سوئیسی Leclanché SA تولید شده به ۴.۳ مگاوات ساعت می‌رسد و سرعت آن به ۱۵.۵ گره دریایی می‌رسد. این کشتی می‌تواند ۳۰ وسیله نقلیه و ۲۰۰ مسافر را در خود جای دهد.

استفاده از این کشتی که در روز هفت بار مسیر بین دو جزیره را می‌پیماید جلوی انتشار سالانه ۲۰۰۰ تن دی اکسید کربن، ۴۲ تن اکسید نیتروژن، ۲.۵ تن انواع ذرات آلاینده مختلف و ۱.۴ تن دی اکسیدگوگرد را در جو کره زمین می‌گیرد.  
کلیدواژه ها :باتری ذرات
منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking