۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳

امام جمعه موقت همدان: مسئولان در هفته دولت بیشتر به فکر مردم باشند

امام جمعه موقت همدان: مسئولان در هفته دولت بیشتر به فکر مردم باشند
امام جمعه موقت همدان گفت: عدالت، پاکدامنی، پارسایی و با مردم بودن معیار ارزیابی و سنجش اقدامات مسئولان است که امیدواریم در هفته دولت، مسئولان هرچه بیشتر به فکر کردم باشند و این شاخص‌ها را ملاک قرار دهند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حجت الاسلام سید حسن فاضلیان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت مردم به رعایت تقوا اظهار داشت: تقوا شاه‌راه سعادت دنیوی، اخروی و ابدی برای انسان‌های با تقوا است.

جیم‌ هـ‌ الف‌ دال‌؛ الگوی مفهومیِ «دولت اسلامی»استقرار دولت اسلامی در گام دوم انقلابامام جمعه بیرجند: در 40 سال دوم انقلاب باید هدف‌ها و آرمان‌های دولت اسلامی پیاده شود

 وی با بیان اینکه هیچ بن بست، پریشانی و گرفتاری برای انسان‌های با تقوا وجود ندارد، افزود: این وعده‌ای است که خداوند متعال در قران کریم انسانهای با تقوا را به آن وعده داده است.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به شان نزول سوره "هل اتی" بیان کرد:  این سوره 25 ذی الحجه و بعد از ماجرای سه روزی که حضرت امیر (ع) و حضرت زهرا(س) نذر کردند تا برای سلامتی فرزندانشان روزه بگیرند، نازل شده است.

وی با اشاره به اینکه در این ماجرا سه روز حضرت زهرا (ع) و حضرت امیر(ع) افطار خود را به یتیم، مسکین و اسیر دادند و خودشان گرسنه ماندند گفت: صبح روز سوم سوره  سوره "هل اتی" در شان اهل بیت (ع) نازل شد.

فاضلیان با بیان اینکه در جمهوری اسلامی روزی که سوره "هل اتی نازل شده"،  روز خانواده نامگذاری شده است، ابراز کرد: خانواده نمونه و باتقوا  خانواده‌ای است که مرد آن خانواده رهرو علی(ع)، زن، پیرو فاطمه (س) و فرزندان پیرو حسنین(ع) باشند.

 وی با تاکید بر لزوم انجام صله رحم و رفع کدورت‌ها در روابط خویشاوندی بیان کرد: خانواده‌ای نمونه است که از اهل بیت (ع) تبعیت کند و با هم ارتباط خوبی داشته باشند.

امام جمعه موقت همدان با گرامیداشت یکم شهریور ماه زادروز بوعلی سینا و روز پزشک عنوان کرد: بوعلی سینا افتخاری برای استان همدان به شمار می‌آید به شرطی که آرامگاه و پیاده راه بوعلی نیز فضایی برای بیان منطق بوعلی سینا باشد.

وی با اظهار گلایه‌مندی از وضعیت این دو مکان تصریح کرد: در آرامگاه و پیاده راه بوعلی مردم باید با تالیفات، فلسفه و دیگر آثار فکری بوعلی سینا آشنا شوند نه اینکه این دو مکان مظهر بدحجابی و بی‌حجابی باشد.

فاضلیان افزود: وضعیت کنونی این دو مکان نه در شان بوعلی سینا است و نه در شان و شوکت شهر دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان، پس باید دقت لازم را داشت.

وی گفت: این افتخاری برای نظام اسلامی است که امروز به جایگاهی در عرصه پزشکی رسیده‌ایم که مردم از کشورهای مختلف برای درمان به شهر‌های مختلف کشور مراجعه می‌کنند.

 امام جمعه موقت همدان با اشاره به آغاز هفته دولت و فرا رسیدن سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر نیز ابراز کرد: زندگی این دو شهید بزرگوار باید برای رییس جمهور و دولت مردان ما الگو باشد.

وی افزود: شهید رجایی با وجود زندگی ساده‌ای که داشت می‌گفت ما باید به کسانی خدمت کنیم که  نه زبان اعتراض دارند و نه زبان قدردانی.

فاضلیان گفت: در روزهای گذشته رهبر انقلاب با هئیت دولت دیدار داشتند و در این جلسه فرمودند عده‌ای گمان می‌کنند ما به بن بست رسیده‌ایم در حالیکه ما به بن نرسیده‌ایم و مسیرف مسیر درستی است.

وی بیان کرد: ایشان فرمودند دشمنان نظام اسلامی صراحتا می‌گویند غلبه با جنگ اقتصادی و تحریم امکان ندارد بلکه باید با جنگ فرهنگی، نفوذ و غیره بر مردم چیره شد.

امام جمعه موقت همدان با تاکید براینکه دشمن به دنبال نفوذ در مردم و سست کردن ارزش‌ها و اعتقادات آنهاست، مطرح کرد: ابتذال موجود در جامعه طبیعی نیست بلکه طرحی حساب شده از سوی دشمنان است، پس باید هوشیار بود.

وی همچنین با اشاره به شاخص‌های حکومت علوی از دیدگاه مقام معظم رهبری عنوان کرد: عدالت، پاکدامنی، پارسایی  و با مردم بودن معیار ارزیابی و سنجش اقدامات مسئولان است که امیدواریم در هفته دولت، مسئولان هرچه بیشتر به فکر کردم باشند و این شاخص‌ها را ملاک قرار دهند.

فاضلیان با اشاره به وضعیت مسلمان کشمیر نیز گفت: امروز چندین میلیون نفر مسلمان در این منطقه محاصره شده‌اند چرا که هدف دشمن نابود کردن مسلمانان به ویژه مسلمانانی است که تربیت شده اسلام ناب هستند.  

وی تاکید کرد: استکبار جهانی به دنبال کنترل جبهه مقاومت است اما در کار خود توفیقی ندارد، موضوعی که به وضوح می‌توان در سوریه مشاهده کرد.

منبع : تسنیم
website tracking