۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶

اقدامات قوه قضائیه امید را در جامعه تزریق می کند

اقدامات قوه قضائیه امید را در جامعه تزریق می کند

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: سادگی و بی‌تکلفی، دوری از تشریفات، روحیه ولایتمداری تکیه به  ارزش‌های انقلابی، و توجه به محرومین، اخلاص و کار برای خدا از ویژگی‌های شهیدان رجایی و باهنر است که باید دولت و مسؤولین آنها را سرلوحه و الگوی خود قرار دهند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به پذیرش نظرات مخالف و انتقادپذیری دولت‌ها گفت: دولت‌ها  باید در تحمل نظرات مخالف و انتقادپذیری الگو باشند و اگر از سر دلسوزی کسی سؤالی و انتقادی می کند باید با سعه‌صدر پاسخ داده شود و این راهی است که ما از شهیدان رجایی و باهنر سراغ داریم.

حجت‌الاسلام جمالی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت بیان داشت: مسئله اقتصاد و فرهنگ دو مؤلفه بسیار مهم هست که امروزه خانواده‌ها از این جهات آسیب‌پذیری هستند.

وی افزود: ظرفیت‌ها و بسترهای بسیار زیادی برای رونق و ایجاد شغل در استان بوشهر وجود دارد که باید مسؤولین زمینه آن را ایجاد کنند.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: اقدامات خوبی توسط قوه قضائیه در خصوص عدالت اجتماعی و مبارزه با ویژه خواری انجام‌شده که روحیه امید را به جامعه تزریق می‌کند.

امام جمعه موقت بوشهر بیان کرد: راه رسیدن دشمن به اهداف خود، نفوذ فرهنگی است و به این نتیجه رسیده‌اند که غلبه بر جمهوری اسلامی و حاکمیت اسلام با جنگ نظامی و تحریم اقتصادی موفق نمی‌شوند، چراکه در این ۴۰ سال همه این راه‌ها را امتحان کرده‌اند.

خطیب نماز جمعه بوشهر افزود: مسئولین فرهنگی باید منافذ حضور دست‌های دشمن را ببندند و از طرف دیگر مردم و رسانه‌ها هم باید نسبت به این‌گونه مسائل بی‌تفاوت نباشند، هرجایی که می ببینند ارزش‌های اسلامی کم‌رنگ می‌شود وارد صحنه شوند و اعتراض خود را اعلام کنند.

وی با تأکید بر ساماندهی منازل مبله اظهار داشت: یکی از مشکلات منازل مبله هستند و بدون هیچ قانون و نظارتی رهاشده و آسیب‌های را به وجود آورده است.

حجت‌الاسلام جمالی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات اجتماعی و فرهنگی که مکرر گفته‌شده ساحل و پلاژ بانوان است، آیا ساحل شهر بوشهر باید تنها یک پلاژ بانوان داشته باشد که آن‌هم درجایی که در دسترس نیست؟ بازهم اقدامی جدی در این مسئله صورت گرفته نمی‌شود.

منبع : فارس
website tracking