۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴

حکومت وسیله‌ای برای خدمت به مردم است

حکومت وسیله‌ای برای خدمت به مردم است

به گزارش خبرگزاری فارس از پیشوا، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا صابرعلیا در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با بیان مقاومت ائمه اطهار(ع) اظهار کرد: در طول تاریخ زندگی ائمه، سراسر زندگی امامان ما مقاومت و ایستادگی برابر کفر است.

وی افزود: مقاومت امام هفتم در زندان‌های دربار منصور که یکی از کثیف‌ترین شخصیت‌ها بود، باعث شد تا برابر مقاومت امام تسلیم شوند، در خارج از زندان نیز رفتار امام با مردم روشنگرانه و در کنار مردم و فقرا و مستمندان بود.

امام جمعه موقت پیشوا در مورد دهه ولایت امسال تصریح کرد: در دهه ولایت مخصوصاً عید غدیر امسال مردم سنگ تمام گذاشتندکه  البته کافی نیست، بیش از ۲۰۰ آیه در شأن امیرالمؤمنین (ع) نازل شده است.

صابرعلیا در خصوص دوم شهریور و آغاز هفته دولت نیز بیان کرد: دوم شهریور آغاز هفته دولت و سالروز شهادت دو یار امام و دو بازوی انقلاب شهیدان رجایی و باهنر است، دولت شهید رجایی دولتی خدمت‌گذار و متدین و مکتبی بود، همان دولتی که مقابل عظمت امام (ره) خود را مقلد و فرزند امام معرفی کرد.

وی در مورد عملکرد دولت‌ها در چهل ساله انقلاب نیز بیان کرد: به تعبیر امام راحل، مردم ایران مردمی الهی هستند که ۴۰ سال مقاومت و استقامت کردند، شهید و مجروح دادند، گرسنگی کشیدند، اما از اسلام و انقلاب و اهداف و آرمان‌های امام هیچ گلایه‌ای ندارند.

امام جمعه موقت پیشوا ادامه داد: دولت‌ها خدمت‌گذار مردم هستند و وظیفه خدمت دارند، نه حکومت؛ تمام کسانی که در نظام خدمت می‌کنند، بدانند حکومت وسیله‌ای برای خدمت به مردم است.

صابرعلیا با اشاره به اهمیت و ضرورت تعامل با دولت‌ها تأکید کرد: برای تعامل با دولت‌ها باید انسجام و یکپارچگی در تمام سطوح کشور، تقابل با دشمنان در مقطع کنونی و نفی دو قطبی شدن حاکمیت انجام شود.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین اهداف دشمنان دو قطبی کردن حاکمیت ایران است، اظهار کرد: از مهم‌ترین اهداف دشمن در رأس آن آمریکا تفرقه و جدایی بین مردم و حکومت و دو قطبی کردن حاکمیت ایران است.

امام جمعه موقت پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: مردم سرمایه نظام هستند و هیچ نظامی بدون این سرمایه پایدار نیست؛ مشروعیت نظام ما مردم هستند و دولت‌ها باید اعتماد مردم را جلب کنند؛ امروز ملت و دولت طبق بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری باید به صورت جهادی کار کنند.

کلیدواژه ها :قطبی
منبع : فارس
website tracking