۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴

از انتقاد به شل‌حجابی‌ها تا هشدار به وجود فساد در برخی نهادها

از انتقاد به شل‌حجابی‌ها تا هشدار به وجود فساد در برخی نهادها

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری فارس از شهرکرد، اشکان رفیعی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به اهیمت امربه معروف و نهی از منکر، گفت: نکاتی را که معروض می‌دارم با توصیه به آیه شریفه قرائت شده و اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یعنی امربه معروف و نهی از منکر خواهد بود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد خطاب به آحاد مردم و نمازگزاران یادآوری کرد: شما بهتر از این حقیر می‌دانید که استان چهارمحال و بختیاری دارای پتانسیل بالا در زمینه‌های صنعت، کشاورزی، گردشکری و ... است اما برخلاف تمام این ظرفیت‌ها امروز نام چهارمحال و بختیاری با فقر، محرومیت، بیکاری، صنایع نیمه‌جان، ناامیدی جوانان، معضلات فرهنگی فراوان گره خورده است.

دنبال سیاه‌نمایی نیستیم اما انتقادات را جدی مطرح می‌کنیم

وی با بیان اینکه پشت این انتقادات ما امیدواری وجود دارد، ادامه داد: انتقادات ما هدیه ما به مسؤولان است و نباید به منزله سیاه‌نمایی تلقی شود چون همانطور که رهبر انقلاب فرمودند نقاط قوتی وجود دارد که ما به آن نقاط دل بسته‌ایم و به آینده امیدواریم و معتقدیم اگر مسؤولان کمک کنند آن آینده روشن زودتر از راه خواهد رسید.

رفیعی در پایان با انتقاد عدم ارتباط مسؤولان با بدنه دانشجویان، تصریح کرد: همینکه مسؤولان نسبت به همین اندک عملکردشان هم پاسخگو باشند برای ما کافیست، ولی با عرض پوزش باید به عرضتان برسانم که این رخوت در فضای مدیریتی استان باعث شده که برخی از مدیران دولتی، بی‌تفاوت در برابر اذهان عمومی از پاسخگویی روی برمی‌گردانند.

وی با انتقاد از عالی‌ترین مقام دولتی در استان گفت: این مسؤول آنقدر برای خود شانیت قائل شده که تشکل‌های دانشجویی را به اندازه پرکاهی به حساب نمی‌آورد و نه در بین دانشجویان حاضر می‌شود نه جواب مکاتبات تشکل‌های دانشجویی را می‌دهد و نه به سؤوالات آنان پاسخگو می شود.

دستاوردهای سفر مقامات دولتی به چهارمحال و بختیاری چه بوده است؟

این دانشجو با کم اثر خواندن سفر مدیران ارشد دولتی به چهارمحال و بختیاری، اضافه کرد: بعد از شش سال گذشتن از عمر دولت حرف و شعار و وعده کافیست و کمی هم باید به فکر معیشت این مردم باشید؛ خبر آمدن این وزیر و رفتن آن سفیر دردی از این مردم دوا نمی‌کند.

رفیعی ادامه داد: این مردم خبری خوش می‌خواهند از استقرار صنایع بزرگ در استان‌ که جوانان‌شان بیکار نباشند؛ این مردم خبری می‌خواهند از افزایش تخصیص آب برای طرح‌های روی زمین مانده گردشگری و کشاورزی که سال‌هاست روز میز مدیران خاک می‌خوردند؛ این مردم خبری می‌خواهند از رفع محرومیت روستاهایی که که مردمانشان از اولیه‌های زندگی هم بی‌بهره هستند.

دستگاه‌های فرهنگی پاسخگوی عملکردشان باشند

وی در ادامه با انتقاد از وضعیف فرهنگی موجود یادآور شد: همه ما و شما دغدغه مسایلی چون شل حجابی‌ها، جولان ارازل در سطح شهر، روابط نامتعارف، جولان بی بندوباری در فضای مجازی و موضوعاتی از این قبیل را داریم و همه از این وضع موجود ابراز ناراحتی می‌کنیم و همه‌مان هم به تهاجم گسترده دشمن علیه فرهنگ‌مان اذعان می‌کنیم؛ اما سوال من اینجاست که دستگاه‌های فرهنگی استان این پول‌هایی که به نام فرهنگ می‌گیرند را کجا صرف می‌کنند که ما بازدهی کارشان را در جامعه نمی‌بینیم.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد در پایان به مسئله فساد احتمالی در برخی از دستگاه‌ها پرداخت و هشدار داد: اخباری از وجود فساد در برخی از نهادها به گوش‌مان رسیده است اگر این اخبار تایید شد قطعا با واکنش جدی جریان دانشجویی همراه خواهد بود.

کلیدواژه ها :اخبار دانشجویان
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking