۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴

مدیران، جهادگران را یاری کنند / نفت وسیله سیاست‌بازی دشمنان شده است

مدیران، جهادگران را یاری کنند / نفت وسیله سیاست‌بازی دشمنان شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بجنورد با اشاره به‌صفت صداقت و صادق بودن در میان مسلمانان اظهار کرد: در مقابل صداقت دروغ قرار دارد که باعثت انحراف از مسیر دین‌داری شده و در باطن افراد نفاق ایجاد می‌کند.

وی دروغ را عاملی برای تولید گناه در جامعه و از سوی افراد دانست و ادامه داد: غیبت کردن ازجمله نتایج پس از دروغ‌گویی است که در کنار آن باعث غضب الهی و دوری مردم از فرد می‌شود.

امام‌جمعه بجنورد دروغ‌گویی در فضای مجازی را ازجمله مصادیق امروزه دروغ در جامعه عنوان کرد و افزود: در این محیط نیز برخی افراد اقدام به دروغ‌گویی و انتشار آن می‌کنند که باید از این اقدام دوری کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه مرکز خراسان شمالی به سالروز شهادت رجایی و باهنر نیز اشاره کرد و گفت: این دو تن در انقلاب اسلامی ازجمله اسطوره‌هایی بودند که ساده‌زیست بوده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بر وجود جبهه فرهنگی علیه انقلاب اسلامی با توجه به بیانات رهبر انقلاب نیز تأکید کرد و ادامه داد: مسئله فرهنگ موضوع اولویت‌دار کشور بوده و دشمن با اقدام جهت تغییر باورها به دنبال تأثیر بر ذهنیات جوانان است.

وی افزود: دشمن با تلاش در جهت ترویج ضعف و ناامیدی به دنبال تحقیر کشور است و برخی‌ها نیز درون کشور با اقداماتی همچون سربازان دشمن در داخل عمل می‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همچنین به وضعیت پوشش و تولیدکنندگان برخی البسه نامناسب برای بانوان نیز اشاره کرد و گفت: مراکز تولید لباس‌ها و مانتوهای نامناسب  در عمل سربازان دشمن هستند و اکنون دشمنان با اقداماتی این‌گونه در حال غارت غیرت در جامعه‌اند.

وی در ادامه برخی موضوعات اقتصادی را مورد تأکید قرارداد و خاطرنشان کرد: مسئولین در راستای مباحث اقتصادی کار کنند و با توجه به این‌که نفت وسیله سیاست‌بازی دشمنان شده، دست از خام فروشی آن بردارند.

خطیب جمعه بجنورد با تأکید بر توجه به پیشران‌های اقتصادی گفت: مسکن‌سازی، کشاورزی، صنعت و سرمایه‌گذاری باید فعال شود تا پویایی جامعه را به همراه داشته باشد و موانع کار در این عرصه باید از بین برود.

وی همچنین با اشاره به اقدامات اخیر دفاعی ایران تصریح کرد: دشمنان باید بدانند که نیروهای نظامی جان‌برکف کشور گوش‌به‌فرمان رهبری هستند و پیشرفت‌ها در حوزه نشان از قدرتمند شدن ایران است.

یعقوبی در انتها با خدا قوت گویی نسبت به جوانان جهادگر حاضر در خراسان شمالی گفت: جوانان از نقاط دور و نزدیک در مناطق محروم استان برای جهاد و محرومیت‌زدایی حاضرشده‌اند و علاوه بر تلاش برای رفع مشکلات به خودسازی می‌پردازند که مدیران نیز باید این جهادگران را یاری کنند.

کلیدواژه ها :خراسان شمالی
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking