۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

استاندار خراسان شمالی: مدیران کم‌کار به مردم ظلم می‌کنند/ فاز دوم پتروشیمی به زودی عملیاتی می‌شود

استاندار خراسان شمالی: مدیران کم‌کار به مردم ظلم می‌کنند/ فاز دوم پتروشیمی به زودی عملیاتی می‌شود
استاندار خراسان شمالی از آغاز پروژه فاز دوم پتروشیمی خراسان به زودی خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمدعلی شجاعی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: متاسفانه پس از گذشت 15 سال از تاسیس خراسان‌شمالی عده‌ای هنوز از آن دوران بیرون نیامده‌اند که این سم مهلک برای توسعه استان به‌شمار می‌رود.

خراسان شمالی جزو 10 استان زلزله‌ خیز کشور استافتتاح نهمین نمایشگاه صنایع دستی خراسان شمالی به روایت تصویرشورای اداری خراسان شمالی به روایت تصاویر

وی با بیان اینکه نداشته‌های خراسان‌شمالی ظلم به استان است افزود: عده‌ای در استان برای رسیدن به منافع و امیال شخصی و گروهی خود بساطی را پهن کرده‌اند که مقابل این افراد می‌ایستیم تا بساط آن‌ها از استان جمع شود چراکه این گروه‌ها ضد توسعه هستند و مانع پیشرفت و جهش استان می شوند.

استاندار خراسان.شمالی با اشاره به اینکه متاسفانه بنده در حال حاضر مسئول دفتر بسیاری از مدیران دستگاه اجرایی شده‌ام، تصریح کرد: مردم بیش از ما تاوان کم‌کاری برخی از مدیران را داده‌اند و این موضوع سوهان روح ما شده لذا مدیران باید در مسیر توسعه استان قرار بگیرد همچنین تنها برخی از مدیران نیستند که ترمز توسعه استان را کشیده‌اند بلکه بسیاری از افراد و گروه‌های ضد توسعه در استان فعالیت دارند که در این امر دخیل هستند لذا نشریات، رسانه‌ها و مردم می‌توانند کمک حال توسعه و جهش استان باشند.

شجاعی در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی وجود بخاری نفتی در برخی از مدارس خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: متاسفانه امکان گازرسانی به برخی از روستاهای خراسان.شمالی به دلیل محدودیت‌های زیرساختی وجود ندارد اما طی برنامه زمانبندی این مهم را نیز برطرف خواهیم کرد و برنامه بازنگری تمامی مدارس استان جهت برخورداری از سیستم گرمایشی استاندارد تا قبل از شروع مهرماه در دستور کار است.

نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی با اعلام اینکه طی سال جاری در حوزه صادرات محصولات استان حرکتی را در بخش بین‌المللی شروع خواهیم کرد: در راستای انتخاب کشور هدف صادرات محصولات خراسان شمالی مذاکراتی را در سطح وزارت امور خارجه انجام داده‌ایم که ظرف 10 روز آینده به جمع‌بندی می‌رسیم.

شجاعی در ادامه با بیان اینکه طرح نهایی فاز 2 پتروشیمی بجنورد تا هفته آینده نهایی می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری جلسات و رایزنی‌های صورت گرفته در خصوص اجرای فاز دوم پتروشیمی مقرر شد طرح نهایی قابل اجرا تا هفته آینده مورد بررسی قرار بگیرد به طوری که با توجه به شرایط فعلی کشور این طرح در وهله اول به تجهیزات خارجی نیاز کمتری داشته باشد و اینکه نوع محصول خروجی این طرح قطعی شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر حذف رشته‌های غیرضروری و غیرمرتبط با سند توسعه، افزود: آموزش عالی استان باید منطبق بر عملکرد استان باشد و رشته‌هایی که با پیشران‌های اقتصادی استان مرتبط است تدریس شود تا خروجی آن نیروی انسانی کارآمد همراه با ارزآوری برای خراسان‌شمالی باشد. همچنین با توجه به کمبود بیمارستان و پزشک در استان باید اقداماتی هم در حوزه پزشکی و هم در حوزه بین‌المللی انجام شود.

استاندار خراسان شمالی در پاسخ به سوال خبرنگاری در ارتباط با تخلف دو تن از فرمانداران پیشین خراسان‌شمالی، بیان داشت: برای آن دسته از مدیرانی که اگر در بحث جابجایی اعتبارات تخلف کرده باشند حتی تماس تلفنی با مراجع قضایی برقرار نخواهم کرد و زیر چتر حمایت ما هم قرار نمی‌گیرند.

وی علت اصلی ایجاد حاشیه‌نشینی را کوتاهی مدیران در انجام وظایف محوله عنوان کرد و افزود: برای جلوگیری از ایجاد پدیده حاشیه‌نشینی و افزایش آن باید به رونق تولید و اشتغال روستاها توجه کنیم و تاکنون هم اگر این پدیده در شهر بجنورد افزایش پیدا کرده دلیل آن کوتاهی مدیران در انجام وظایف محوله بوده که کار به اینجا کشیده شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی اضافه کرد: برای حل مشکلات حاشیه‌نشینی خراسان شمالی نشست‌های رضایت بخشی در تهران صورت گرفته اما نباید تهران نسخه واحدی را برای تمام استان‌ها در نظر بگیرد چراکه هر استان به برنامه ویژه و خاص خود نیاز دارد.

کلیدواژه ها :خراسان شمالی
منبع : تسنیم
website tracking