۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹

استاندار همدان روز پزشک را تبریک گفت

در این پیام آمده است: اول شهریور ماه همزمان با زاد روز حکیم هزاره‌ها، شیخ‌الرئیس بوعلی سینا بعنوان روز پزشک و روز همدان نامگذاری شده است و همین نامگذاری فرصت ارزشمندی است تا در کنار معرفی شخصیت علمی و فلسفی این دانشمند و فیلسوف بزرگ، ظرفیت ها و جایگاه فرهنگی و تاریخی این دیار کهن یعنی همدان زیبا را بهتر از گذشته معرفی کنیم.

استان همدان از گذشته تا امروز مهد علم و تمدن و دیار عالمان و بزرگان بوده است، ۳۵۰۰ سال مدنیت و ۱۸۰۰ اثر فاخر تاریخی و طبیعی و از همه مهمتر مردمی متدین، فهیم و فرهنگ دوست باعث شده است که عناوین بزرگی چون دارالمومنین و دارالمجاهدین، پایتخت تاریخ و تمدن و پایتخت گردشگری آسیا به این دیار کهن اختصاص یابد که همه اینها نشانه جایگاه والای همدان از گذشته تا امروز بوده است.

استان همدان در تعریف تمامی بزرگان به جغرافیای استعداد پرور و عالم خیز، شهرت دارد و بسیاری بر راز و رمز این جغرافیا در پرورش عالمان بزرگ تأکید دارند.

با علم به این موضوع و با در نظر گرفتن شهرت جهانی برخی از علمایی که در همدان آرمیده یا زیسته‌اند بویژه حضرت حجت الحق حسین بن سینا، بهره‌مندی از این ویژگی را برای معرفت بخشی به نسل جوان و همچنین معرفی بهتر استان در دستور کار قرار داده‌ایم و همه ما باید تلاش کنیم در جهت معرفی این شخصیت بزرگ و همچنین معرفی ظرفیتهای، فرهنگی، علمی و گردشگری استان همدان با همکاری همه مجموعه‌ها گامهای اساسی برداریم.

با تبریک زاد روز حکیم هزاره‌ها، بوعلی سینا، روز همدان و روز پزشک امیدوارم سبک زندگی علمی بوعلی سینا در کسب و کشف علم به منظور خدمت هر چه بیشتر به مردم مورد توجه تمامی کسانی که در راه علم قدم می‌گذارند، بخصوص دانشجویان رشته‌های پزشکی باشد و همدان همواره به علم و عالمان فرهیخته در جهان مشهور باشد.

سید سعید شاهرخی

استــاندار همــدان

۷۵۲۷/۲۰۹۰

انتهای پیام
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking