۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۰

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

آب دریاچه هنر از کجا تامین می‌شود؟

آب دریاچه هنر از کجا تامین می‌شود؟
عضو شورای شهر تهران درباره احداث دریاچه هنر در مجموعه اراضی عباس‌آباد توضیحاتی داد.

اراضی عباس آباد میعاد‌گاه فرهنگ و هنرمجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره احداث و بهره‌برداری پروژه‌های مدیریت شهری (باغ هنر، دریاچه هنر و ایستگاه ۱۱۰ آتش‌نشانی) در اراضی عباس‌آباد، بیان کرد: یکی از مهمترین اقدام ها در شهر تهران که انجام آن ضرورت دارد توسعه فضا‌های شهری است که اراضی عباس‌آباد جزء این دسته از فضا‌های نوین است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اختصاص بخشی از اراضی عباس‌آباد در سال ۶۲ جهت احداث مصلی امام خمینی (ره) افزود: این اقدام (احداث مصلی امام خمینی) پروژه بزرگی بود که انجام شد و مابقی اراضی عباس آباد نیز در سال ۷۲ به دستور مقام معظم رهبری به عنوان گستره فرهنگی تعریف شد تا با رویکرد ایجاد فضای بزرگ اجتماعی احداث و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

فراهانی با اشاره به ایجاد فضا‌های فرهنگی و گردشگری در اراضی عباس‌آباد، گفت: بام جهان‌نما، پل طبیعت، موزه دفاع مقدس و... جزء مراکز فرهنگی و هنری است که در مسیر توسعه اراضی عباس‌آباد به عنوان میعادگاه اهل هنر معرفی شد.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در کنار موارد فوق ذکر شده احداث باغ تئاتر، باغ نمایش، باغ هنر و باغ نقش به عنوان مجموعه هنری نیز در دستور کار است.

فراهانی با اشاره به احداث دریاچه هنر در مجموعه اراضی عباس‌آباد، ادامه داد: در میان این مجموعه دریاچه بزرگی با نام دریاچه هنر تعبیه شده که پیش زمینه احداث آن سال گذشته در مدیریت شهری پایتخت شکل گرفت و سرانجام امسال تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: هدیه رهبر انقلاب به شهروندان تهرانی به مناسبت عید غدیر + عکس 

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آب مورد استفاده دریاچه هنر از چه منبعی تأمین می‌شود؟ گفت: آب مورد نیاز دریاچه هنر از آب بازیافتی مترو تهیه و تأمین می‌شود.

فراهانی با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه ۱۱۰ آتش‌نشانی، ادامه داد: با احداث ایستگاه ۱۱۰ آتش‌نشانی در اراضی عباس‌آباد تعداد ایستگاه‌های فعال آتش نشانی در پایتخت  به ۱۳۱ ایستگاه رسید که تهران را جزء رکورد داران در زمینه تعداد ایستگاه های فعال آتش نشانی در بین کشور های خاورمیانه کرد.

عضو شورای شهر تهران با امید به این‌که بعد‌ها اراضی عباس‌آباد به میعادگاه فرهنگ و هنر بدل شود، تصریح کرد: اراضی عباس‌آباد این ظرفیت را دارد تا به نگین درخشان فرهنگی و هنری تبدیل شود.

فراهانی در پاسخ به این سوال که آیا در زمان وعده داده شده (ظرف مدت یک سال) پروژه اراضی عباس آباد  افتتاح می‌شود، گفت: به عقیده من اگر میزان بودجه مورد نیاز برای تکمیل پروژه ها تزریق شود امید است مدیریت شهری  بتواند ظرف مدت یک سال  پروژه‌های اراضی عباس آباد را  تکمیل و به بهره‌برداری برساند.

آیین افتتاح پروژه‌های فرهنگی و خدماتی اراضی عباس آباد شامل کلنگ زنی مجموعه چهار باغ، افتتاح ایستگاه ۱۱۰ آتش نشانی و بهره برداری از دریاچه هنر با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، اعضای شورای شهر تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

انتهای پیام /

سال آینده فاز اول پروژه اراضی عباس آباد افتتاح می‌شود
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking