۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۱

احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در نورآباد با مشارکت آیت‌الله فاضل لنکرانی

احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در نورآباد با مشارکت آیت‌الله فاضل لنکرانی
گروه فرهنگی _ کلنگ مدرسه ۱۲ کلاسه شهرستان نورآباد که مزین به نام ائمه اطهار(ع) شده است با هدف ایجاد عدالت آموزشی در منطقه کم برخوردار شهرستان نورآباد به زمین زده شد.

کلنگ مدرسه ۱۲ کلاسه شهرستان نورآباد به زمین زده شدبه گزارش ایکنا از لرستان، پنج‌شنبه، سی و یکم مرداد طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام استاد میرزا، مسئول دفتر حضرت آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی، حجت‌الاسلام خانی، امام جمعه موقت نورآباد، زینی‌وند مقدم، مدیرکل آموزش و پرورش استان، حیدری، مدیرکل نوسازی مدارس لرستان، رضوی، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز لرستان، کلنگ مدرسه ۱۲ کلاسه ائمه اطهار نورآباد با هدف ایجاد عدالت آموزشی در مناطق کمتر توسعه یافته به زمین زده شد.

حجت‌الاسلام استاد میرزا در این مراسم اظهارکرد: حضرات آیات عظام علاوه‌بر توجه به مسائلی همچون ترویج مذهب شیعی و فقه جعفری، با تمام توان به حل مسائل و مشکلات مردم می‌پردازند که نمونه آن همین مشارکت در ساخت فضاهای آموزشی در مناطق کم برخوردار و تعمیر و ساخت مدارس سیل‌زده کشور است.

وی افزود: در خصوص مدرسه‌سازی، اولین کسی‌که با اعلام جهاد مدرسه‌سازی در کشور، این رویکرد را در سطح ملی مطرح کرد حضرت آیت‌الله العظمی لنکرانی بود که هم‌اکنون نیز توسط فرزند ایشان حضرت آیت‌الله العظمی محمدجواد فاضل لنکرانی ادامه دارد.

شایان ذکر است این واحد آموزشی در زمینی به مساحت چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع با زیر بنای آموزشی یک‌هزار و ۸۰۰ متر و با اعتبار پیش بینی شده ۵ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان در مدت زمان ۱۸ ماه ساخته خواهد شد که میزان مشارکت حضرت آیت‌الله لنکرانی در این پروژه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :ائمه اطهار
منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking