۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱

در نهمین جشنواره مالک اشتر سپاه ثارالله استان کرمان مطرح شد؛

ماندگاری انقلاب اسلامی ریشه در واقعه غدیر دارد/ سپاه در چله دوم انقلاب تمدن‌ساز باشد

ماندگاری انقلاب اسلامی ریشه در واقعه غدیر دارد/ سپاه در چله دوم انقلاب تمدن‌ساز باشد
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ثارالله استان کرمان گفت: ماندگاری انقلاب اسلامی ریشه در واقعه غدیر دارد و دشمنان از انقلاب اسلامی می ترسند زیرا غدیر محور حکومت اسلامی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از راه آرمان؛ صبح امروز نهمین جشنواره مالک اشتر سپاه ثارالله استان کرمان با حضور مسئولین و فرماندهان نواحی مختلف استان در محل تالار سرو برگزار شد.

تقدیر از ۹۷ فرمانده و مدیر موفق در نهمین جشنواره مالک اشتر

رضا خواجه حسنی دبیر جشنواره مالک اشتر سپاه ثارالله استان کرمان گفت: این جشنواره در راستای فرامین فرمانده کل قوا و حرکت به سمت تعالی و پیشرفت در سطوح مختلف و تعیین رده های موفق برگزار می شود .

وی با اشاره به این که جشنواره مالک اشتر تبلور یک ساله اشراف فرماندهی است، گفت: امروز از ۹۷ فرمانده و مدیر موفق تقدیر به عمل می آید که شامل ۷۷ نفر برادر و ۲۰ نفر از خواهران است.

دبیر جشنواره مالک اشتر سپاه استان کرمان خاطر نشان کرد: اشراف فرماندهی در سال ۹۷ بیش از ۴ هزار رده را با حضور ۴۱ کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار داده است.

انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال کودتاهای زیادی به خود دیده است

سپس سردار محمد مطهری جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: امروز برگزاری جشنواره مالک اشتر با کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ مصادف شده است و در چنین روزی آمریکایی ها و انگلیسی‌ها علیه مردم ایران کودتا کردند و بر حکومت پهلوی و ملت ایران مسلط شدند.

وی گفت: اگر ملتی بدون رهبر باشد و مردم در صحنه ها هوشیار نباشند مطمئنا شاهد کودتاهایی این چنینی خواهد شد اما اگر رهبری بصیر، برجسته و با تقوا داشته باشد این کودتاها هیچ خللی در مسیر حرکت جامعه به وجود نمی آورد.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران در طول ۴۰ سال کودتاهای زیادی به خود دیده است اما دشمنان نتوانستند نتیجه بگیرند.

مطهری توضیح داد: هوشیاری رهبر بصیر ما و آگاهی و بصیرت مردم این کودتاها را با شکست مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در کودتای سال۸۸ که به فتنه سبز مشهور است با حضور مردم در صحنه و هدایت های رهبری این کودتا هم خنثی و به شکست منجر شد.

جانشین فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان افزود: اشراف فرماندهی به دنبال این است که فرمانده، نمایشی از نقاط قوت و ضعف نیروهای زیرمجموعه خود را ببیند و در رشد نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف قدم بردارد.

مطهری بیان کرد: امروز در این برنامه از برترین و موفق ترین رده های سپاه ثارالله تقدیر به عمل می آید و در مجموع ۳۰ جشنواره در سپاه استان برگزار خواهد شد.

وی تشریح کرد: اکنون باید افراد برتر فعالیت خود را در اختیار همکاران خود قرار دهند تا باعث ارتقاء آن ها شوند.

اصلی ترین پایه زندگی شیعه مسئله غدیر است

در ادامه حجت الاسلام علی عرب پور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: در خصوص جریان غدیر در سوره مائده یک نقشه مهندسی ارائه شده است .

وی گفت: امروز دشمنان به واسطه غدیر از ما شکست خورده و ناامید شده اند و اگر شیعیان از ارزش غدیر آگاه بودند هیچ گاه حاضر نبودند خود را از دایره غدیر بیرون نگه دارند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به این که اصلی ترین پایه زندگی شیعه مسئله غدیر است، خاطر نشان کرد: غدیر یک جریان شفاف معرفت شناسی است که اگر کسی در این جریان قرار گیرد شکست نخواهد شد؛ خصومت و دشمنی با ایران اسلامی به واسطه ولایت پذیری و واقعه غدیر است.

ماندگاری انقلاب اسلامی ریشه در واقعه غدیر دارد

عرب پور ادامه داد: ماندگاری انقلاب اسلامی ریشه در واقعه غدیر دارد؛ اگر مسلمانان بعد از پیامبراکرم (ص) در غدیر مانده بودند امروز دیگر دشمنی نداشتند .

وی بیان کرد: دشمنان از انقلاب اسلامی می ترسند زیرا غدیر محور حکومت اسلامی است؛ واقعه غدیر درس امام با امت بودن و امت با امام بودن را به ما می دهد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: امروزه دشمنان از این که نتوانسته اند بین امام و امت جدایی بیندازند نگران هستند؛ اتصال بین امت و امام دشمنان را مایوس کرده است و این که ترامپ و اروپایی ها متحد شده اند تا انقلاب اسلامی را به زانو در آوردند تنها به خاطر غدیر و بحث امامت و ولایت است.

عرب پور با اشاره به این که طبق اقرار دشمنان، ولایت فقیه همواره  سر آن ها را به سنگ کوبانده است، تشریح کرد: اکنون ما به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی باید بدانیم که دشمن به دنبال چه ترفندهایی است؛ یکی از راهکارهای با صلابت و با عظمت ماندن توجه به وصایای ولی فقیه و تببین بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی با بیان این که اشراف، آینه ای است که پیشرفت ها و زیبایی ها را نشان می‌دهد؛ افزود: باید پیشرفت ها را دید و برای برطرف کردن نقاط ضعف گام برداشت؛ یکی از رسالت های خطیر سپاه تلاش مضاعف برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است که در ۳ مرحله کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت عملیاتی می‌شود.

سپاه در چله دوم انقلاب باید تمدن‌ساز باشد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ثارالله استان کرمان توضیح داد: باید سپاه در چله دوم انقلاب به حدی برسد که با یک روحیه جهادی تمدن ساز باشد و در میدان عمل به پیش رود.

عرب پور با اشاره به این که گفتمان سازی، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و پیاده سازی این بیانیه از جمله مواردی است که سپاه باید مد نظر قرار دهد، اظهار داشت: ما باید به عنوان پرچمداران بیانیه گام دوم انقلاب باید وارد عمل شویم و تنها به سخنرانی ها بسنده نکنیم.

وی بیان کرد: دشمن در جبهه های فرهنگی و اجتماعی توانسته در جامعه نقش خود را به خوبی ایفا کند اما در زمینه نظامی به دلیل حضور ولایت فقیه نتوانسته نفوذی داشته باشد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ثارالله استان کرمان اضافه کرد: اکنون مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد اما باید فرهنگ درست مصرف کردن در جامعه ترویج پیدا کند .

در پایان این مراسم از سازمان ها و رده های موفق درسپاه ثارالله استان کرمان تقدیر شد .

منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking