۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲

شیرینی عید غدیر گران نمی‌شود

رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران گفت: قیمت شیرینی به مناسبت عید غدیر خم در مازندران تغییر نمی‌کند.

سید ابراهیم حسینی رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران در گفت و گو با خبرنگارگروه استان‌هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه همه مراکز فروش شیرینی در مازندران فعال است، گفت: قیمت شیرینی به مناسبت عید غدیر خم در مازندران تغییر نمی‌کند.
او افزود: قیمت هر کیلوگرم شیرینی خشک کمتر از ۲۰ هزار تومان و شیرینی تر کمتر از ۲۵ هزار تومان است.
حسینی با بیان اینکه ۸۰۰ تولید کننده شیرینی در مازندران فعال هستند، گفت: ۱۰ هزار نیروی کار هم در این زمینه امرار معاش می‌کنند.
رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران افزود: شکر مصرفی ماهانه از سوی صنعت معدن و تجارت مازندران و ساری تامین می‌شود و به همین دلیل قیمت شیرینی افزایش نیافته است.
او با بیان اینکه قیمت شکلات ۱۰۰ درصد افزایش داشت، گفت: علت این افزایش قیمت ضعف نظارت بر کارخانه‌هایی است که این شکلات‌ها را تولید می‌کنند.
حسینی افزود: شهروندان در خصوص گران فروشی و کم فروشی با شماره تلفن ۳۳۲۹۲۳۷۷  یا با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند تا در اسرع وقت، پیگیری‌های لازم انجام شود.
او با بیان اینکه فروشگاه‌های اینترنتی عرضه کیک و شیرینی بدون مجوز در استان مورد تایید اتحادیه نیست، گفت: این فروشگاه برای عرضه کیک و شیرینی باید مجوز‌های لازم از سازمان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد و اصناف استان داشته باشند.
رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران افزود: شهروندان در هنگام خرید از این فروشگاه‌های اینترنتی ابتدا باید کد شناسه و پروانه بهره برداری این کیک و شیرینی‌ها را دریافت کنند و پس از اطمینان یافتن از سالم بودن این شیرینی‌ها نسبت به خرید اقدام کنند.
حسینی گفت: اتحادیه در زمینه ورود واحد‌های صنفی به فضای مجازی و فناوری‌های به روز تاکید ویژه‌ای داشته و خواسته شده واحد‌های صنفی به طور مستقیم از فناوری‌های روز استفاده کنند.
کلیدواژه ها :تغییر
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking