۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳

تشکیل کمیته‌های چندگانه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در مجلس

تشکیل کمیته‌های چندگانه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در مجلس
رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌های آمریکا ضمن تشریح آخرین اقدامات این فراکسیون، گفت: کمیته‌ای در حوزه مالی، پولی و بانکی نیز تشکیل شده که این کمیته راهکار‌های نقل و انتقال پول و دور زدن تحریم‌ها را بررسی می‌کند.
- اخبار سیاسی -

محمدعلی پورمختار رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌های آمریکا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح روند عملکرد و فعالیت این فراکسیون، گفت: در مدت زمانی که  فراکسیون تشکیل شده، 85 نماینده به عضویت این فراکسیون درآمده‌اند و کمیته‌هایی نیز در فراکسیون برای تقسیم و پیشبرد وظایف، شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه کمیته‌ای تشکیل شده تا از ظرفیت دیپلماسی مجلس برای پیشبرد اهداف تشکیل شود، افزود: گروه‌های دوستی و سفرهایی که انجام می‌دهند که در این سفر‌ها، زمینه افزایش مراودات و مبادلات اقتصادی را فراهم و در رابطه با عدم تبعیت از تحریم‌های آمریکا، مذاکره کنند.

یک نماینده مجلس: نقش تحریم‌ها در مشکلات اقتصادی کشور ناچیز استواعظی: تحریم ظریف تناقض ادعاهای آمریکا برای مذاکره را آشکار کردتحریف یک تحریم؛ لیبرالیسم خادم امپریالیسم

رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌ها با بیان اینکه 25 کشور از سوی آمریکا تحریم شده‌اند، ادامه داد: در هیمن راستا نیز کمیته‌ای تشکیل شده است؛ این کشور‌ها موارد اشتراک فراوانی دارند که یکی از راهکار‌های مقابله با تحریم‌ها این است که این کشور‌ها دور هم جمع شوند و با استفاده از ظرفیت‌شان، با تحریم‌های آمریکا مقابله کنند؛ مطالعات کافی نیز در این زمینه انجام و مقدمات این مراودات نیز فراهم شده است.

پورمختار با تأکید بر اینکه کمیته‌ای در حوزه مالی، پولی و بانکی نیز تشکیل شده است، اضافه کرد: این کمیته راهکار‌های نقل و انتقال پول و دور زدن تحریم‌ها را بررسی می‌کند.

رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌ها، تصریح کرد: با برگزاری مستمر جلسات فراکسیون مقابله با تحریم‌ها و حضور مستمر مدیران وزارت خارجه و فعالان عرصه اقتصادی، امیدواریم هر چه سریع‌تر جمع‌بندی لازم از این اقدامات صورت گرفته و گزارش‌های لازم به نهادها و سازمان‌های متولی ارسال شود.

انتهای‌پیام/

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking