۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲

رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران:

افزایش قیمت شیرینی در بازار عید غدیر نداریم/ افزایش 200 درصدی قیمت شکلات

رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران گفت: باوجود اینکه قیمت شیرینی نسبت به بازار شب عید گران نشده است؛ اما خرید و فروشی هم نمی‌شود و انگار مردم عید را فراموش کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدابراهیم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، در خصوص آخرین وضعیت قیمت شیرینی و شکلات در آستانه عید سعید غدیر در بازار مازندران اظهار کرد: قیمت شیرینی هیچ‌گونه افزایشی نداشته است.

وی افزود: باتوجه به نزدیک شدن به عید غدیرخم، افزایش قیمتی برای شیرینی در بازار نداریم.

رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه قیمت شیرینی نسبت به بازار شب عید گران نشده است؛ اما خرید و فروشی هم نمی‌شود و انگار مردم عید را فراموش کرده‌اند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران عنوان کرد: اوضاع معیشتی مردم موجب شده است تا داد و ستد در بازار تا حد محسوسی کاهش یابد.

حسینی بیان کرد: قیمت حال حاضر شیرینی خشک در بازار کمتر از 20 هزار تومان و قیمت شیرینی تر نیز کمتر از 25 هزار تومان است.

وی با اشاره به افزایش 200 درصدی قیمت شکلات نسبت به بازار شب عید تصریح کرد: قیمت هر کیلو شکلات معمولی که در بازار شب عید از 10 هزار تومان تجاوز نمی‌کرد، اکنون به کیلویی 30 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران متذکر شد: قیمت شکلات‌های کاکائویی نیز به کیلویی 70 هزار تومان رسیده است.

حسینی اعلام کرد: مردم باید برای خرید شیرینی به واحد‌های صنفی مجاز، مراجعه کنند که در غیر این‌صورت ممکن است با کیفیت بد شیرینی و قیمت‌های نامتعارف مواجه شوند.

وی گفت: تمامی همکاران ما موظف به رعایت نرخ اتحادیه هستند و بازرسان بر اجرای نرخ‌نامه نظارت می‌کنند.

کلیدواژه ها :شکلات
منبع : دانا
website tracking