۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹

استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی در دستور کار سازمان بهزیستی

استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی در دستور کار سازمان بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی کشور از تلاش‌های صورت گرفته برای استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی خبر داد و گفت: این موضوع کار بسیار سختی است و در همین زمینه جلساتی را با سازمان مدیریت، سازمان استخدامی و سازمان اجتماعی وزارت کشور داشته‌ایم.
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید قبادی دانا در همایش تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی که صبح امروز با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور خانواده در سالن کانون فکری شهید مطهری برگزار شد اظهار کرد: بنده از زمانی که در سازمان بهزیستی فعالیت خود را آغاز کردم با درد و مشکل اورژانس اجتماعی آشنا شدم و با توجه به اینکه براساس برنامه توسعهT بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است باید توجه ویژه‌ای را به مشکلات و موانع این سازمان داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر 22 هزار نفر پرسنل در سازمان بهزیستی مشغول به کار هستند که 4500 نفر از پرسنل در اورژانس اجتماعی حضور دارند و این گروه از افراد متخصص در سازمان بهزیستی محسوب می‌شوند. باید تلاش کنیم اورژانس اجتماعی به لحاظ کیفیت، ارتقاء یابد و در این زمینه نیز برنامه راهبردی از سوی معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی در دستور کار قرار دارد.

قبادی‌دانا به پرداخت حقوق پرسنل سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های ما در سال جاری پرداخت حقوق پرسنل است و در واقع با کسری بودجه در این بخش روبرو هستیم چرا که اعتبارات برای پرداخت حقوق پرسنل بر اساس اعتبارات سال 97 بسته شده است.

وی ادامه داد: اورژانس اجتماعی از سال 78 به صورت پایلوت فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 80 در مراکز استان‌ها، اورژانس اجتماعی فراگیر شد و در ادامه در سال 86- 87 خودروهای اورژانس اجتماعی راه‌اندازی شدند و در سال 95 به سیستم «جی.پی.اس» متصل شدند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: در حال حاضر در 150 شهر کشور و در شهرهای بالای 50 هزار نفر اورژانس اجتماعی دایر شده است اما متاسفانه در برخی از استان‌ها با نبود خودروی اورژانس اجتماعی روبرو هستیم و در واقع نیروهای اورژانس از خودروهای استیجاری استفاده می‌کنند.

قبادی‌دانا ادامه داد: هم اکنون 358 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعال است و البته با کاستی‌هایی در این حوزه روبرو هستیم و با توجه به عدم استخدام این افراد با مشکل جدی در ارتباط با نیروی انسانی روبرو هستیم.

وی همچنین از پیگیری‌های صورت گرفته با سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، سازمان اجتماعی وزارت کشور خبر داد و گفت: موضوع استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی و ارتقاء و توسعه اورژانس اجتماعی از مواردی بوده است که در چند ماه گذشته و از بدو ورودم پیگیری کرده‌ام و امیدواریم بتوانیم در این بخش گام‌هایی را برداریم.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: در همین ارتباط طرح جامع ارتقاء و توسعه اورژانس اجتماعی به زودی در هیئت مدیران مطرح و با تصویب آن می‌توانیم همانند اورژانس فوریت‌های پزشکی گام‌های موثری را در حوزه نیروهای متخصص برداریم.

حدود 80 درصد مردم از فعالیت‌های اورژانس اجتماعی مطلع نیستند

منبع : تسنیم
website tracking