۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹

تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی و روستایی یزد حمایت می‌شوند

تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی و روستایی یزد حمایت می‌شوند
مدیر تعاون روستایی استان یزد گفت: تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی و روستایی تحت نظارت سازمان تعاون روستایی استان یزد با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه حمایت می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، یدالله جوادپور در دیدار با مدیر یکی از بانک‌های استان یزد اظهار داشت: با هماهنگی انجام شده توسط مدیریت تعاون روستایی استان یزد با این بانک در استان یزد از تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی و روستایی تحت نظارت سازمان تعاون روستایی استان یزد با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه حمایت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور حمایت از تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی و روستایی استان، تسهیلات ویژه با کارمزد 4 درصد و بازیرداخت 12 تا 18 ماهه تا سقف 200 میلیون ریال جهت مصارف خرد نظیر خرید نهاده‌های مورد نیاز به کشاورزان و دامداران عضو شرکت تعاونی‌های کشاورزی و روستایی تحت نظارت سازمان تعاون روستایی استان یزد پرداخت شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد ادامه داد: یکی از چالش‌های پیش روی تعاونی‌های کشاورزی و روستایی، تامین نقدینگی جهت انجام وظایف خرد تعاونی نظیر تهیه و توزیع نهاده‌های کشاورزی مورد نیاز اعضاء با دریافت تسهیلات بانکی است.

پیشنهاد اختصاص زمین به تعاونی‌های کارگری برای مسکن کارگرانارائه تسهیلات صفر تا 4 درصدی به کشاورزان عضو اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها207 تعاونی در فاز دوم مجتمع پرورش ماهی آزادگان آماده تحویل؛ فقط 30 تعاونی فعال استتعاونی‌های مرزنشین مشمول معافیت مالیاتی نشدند

جوادپور ادامه داد: به دلیل نرخ بالای تسهیلات جاری بانک‌ها، کشاورزان توان پرداخت آن را ندارند. به همین منظور در راستای حمایت از تعاونی‌های تحت نظارت با رایزنی‌های انجام شده با سرپرستی یکی از بانک‌های استان مقرر شد تسهیلاتی قرض الحسنه جهت تامین مالی این امور به کشاورزان و دامداران عضو تعاونی‌های فعال تحت نظارت سازمان تعاون روستایی استان یزد پرداخت شود.

وی افزود: این تسهیلات با حداقل کارمزد و شرایط سهل تضمین به کشاورزان و دامداران معرفی شده از سوی شرکت تعاونی‌های کشاورزی و روستایی تحت نظارت سازمان تعاون روستایی استان یزد پرداخت می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking