۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳

نصب پارچه بر سردرب محل کسب متخلفین صنفی و بهداشتی گچساران

نصب پارچه بر سردرب محل کسب متخلفین صنفی و بهداشتی گچساران

  ارسلان عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران با اشاره به تکرار تخلفات صنفی اعم از گرانفروشی اظهار کرد: متخلفین صنفی و بهداشتی که تخلفات اقتصادی را تکرار کنند علاوه برجریمه نقدی به نصب پارچه بر سردرب محل کسب به عنوان متخلف صنفی، لغو و ابطال پروانه محکوم خواهند شد.

وی ادامه داد: این عمل در جهت اطلاع شهروندان و عبرت سایرافرادی که در سر فکرتخلف واجحاف به مصرف کننده را دارند در دیدعموم قرار می‌گیرد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی گچساران گفت: مجازات تکمیلی چون نصب پارچه به عنوان متخلف، لغو و تعطیلی موقت یا دائ م واحدصنفی متخلف اثرتعزیری و تادیبی بیشتری در جامعه دارد و این روند برخورد بامتخلفین در دستور کار تعزیرات حکومتی قرار داشته  و خواهد داشت.

عباسی ادامه داد: آرای قطعی تعزیرات به صورت عملیاتی با دخالت مستقیم تعزیرات حکومتی، ضابطین و بازرسی اجرا و در شهرستان گچساران عملیاتی واجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: برای اصنافی همچون نانوایی‌های،  قصابان و میوه وتره بار که تکرارتخلف نمودند مجازات سنگین نقدی و نصب پارچه صادر و بعضا در صورت قطعیت اجرا می‌شود.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی گچساران خاطرنشان کرد: نخستین نانوایی درسه راهی علاوه برجریمه ۲۴۰میلیون ریالی به حکم تعزیرات حکومتی بر سر درب محل کسب به عنوان متخلف صنفی نصب پارچه گردید.

این مسوول با بیان اینکه نصب پارچه  و بنر در سردرب مغازه افراد متخلف و سودجو اثرات آن بیشتر از جریمه است، ابراز کرد:  در زمینه میوه فروشان علی رغم اعتراضاتی که به وجود آمد ورود چند میوه فروش در مرکز شهر موجب تعدیل قیمت بازار میوه در شهرستان سد.

وی با بیان اینکه شکایات خصوصی افراد از اصناف و فروشندگان نسبت به گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است گفت: علی‌رغم مشکلاتی که وجود دارد به پروند‌ه‌های متخلفان به روز رسیدگی شده است.

عباسی خاطرنشان کرد: آنچه برای تعزیرات حکومتی مهم است رونق بازار و کرامت بازاریان و حفظ حقوق مصرف کننده است و در راستای رسیدن به این هدف برمبنای قانون هیچ تعارفی بامتخلفین وجود ندارد.

این مسوول افزود: بیش از 50 درصد پرونده‌های قاچاق کالا در شعبه تعزیرات حکومتی گچساران رسیدگی می‌شود.

کلیدواژه ها :پارچه
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking