۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷

عبدالله: بهره‌برداری گروهی و انتخاباتی از روزهای ملی افغانستان پذیرفتنی نیست

عبدالله: بهره‌برداری گروهی و انتخاباتی از روزهای ملی افغانستان پذیرفتنی نیست
رئیس اجرایی دولت افغانستان با اشاره به اقدامات اخیر دولت این کشور تاکید کرد که هرگونه مصادره و بهره‌برداری گروهی و انتخاباتی از روزهای ملی پذیرفتنی نیست.
- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان در صدمین سالروز استقلال این کشور از انگلیس تاکید کرد که بهره‌برداری و استفاده انتخاباتی از روزهای ملی پذیرفتنی نیست.

وی افزود: فرزندان این مرز و بوم، امروز نیز در سنگرهای نبرد با تروریسم برای آزادی و پاسداری از نوامیس ملی  قربانی می‌دهند. مردم افغانستان ثابت کرده‌اند که از جان و مال‌ خود می‌گذرند، اما اسارت، ظلم و تسلیم شدن را نمی‌پذیرند و اجازه نمی‌دهند بیگانگان برای آن‌ها تعیین تکلیف کنند.

عبدالله ادامه داد که مبارزات سراسری و فداکارانه مردم ما در دوران جهاد، مقاومت ملی و جنگ در برابر دهشت‌افکنی مصداق بارز این ادعا در دهه‌های اخیر است.

به گزارش جمهور، پیش از این شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و نهادهای ناظر انتخاباتی گفته بودند که تیم «دولت ساز» به رهبری اشرف غنی، زیر نام تجلیل از سالروز استقلال کشور از امکانات دولتی در راستای برنامه‌های انتخاباتی سوء‌استفاده می‌کند.

عبدالله در بخش دیگری از پیام خود گفت: «ما در آستانه‌ رفتن به سوی انتخابات ریاست جمهوری قرارداریم. انتخابات یکی از دستاوردهای مبارزات طولانی مردم ما است. از کمیسیون‌های انتخابات توقع داریم در مدیریت سالم این روند و برگزاری یک انتخابات شفاف، با اعتبار و عاری از هرگونه تقلب از هیچ‌نوع تلاش دریغ نورزند و از مردم افغانستان می‌خواهیم حضور پر رنگ خود را در جریان مبارزات و روز رأی دهی برای پاسداری از دستاوردهای مبارزات طولانی خویش و پاسخ رد به بدخواهان و دشمنان مردم‌سالاری در کشور به نمایش بگذارند».

وی افزود که مردم ما تشنه صلح پایدار و عادلانه هستند و از تلاش‌های صلح به منظور دست‌یافتن به اهداف استقلال و مبارزات رهایی بخش مردم حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

رئیس اجرایی دولت افغانستان: ادامه کار حکومت وحدت ملی بحث برانگیز استمشاور ارشد «غنی»: رئیس اجرایی دولت افغانستان استعفا کند

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking