۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳

‌ازدواج بدون تشریفات را در بین جوانان بستر سازی کنیم

‌ازدواج بدون تشریفات را در بین جوانان بستر سازی کنیم
‌معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آفت تجمل گرایی و حب دنیا در بین جوانان گفت: باید فرهنگ ساده زیستی و ازدواج بدون تشریفات را در بین جوانان بستر سازی کنیم تا سن ازدواج کاهش پیدا کند.

‌به گزارش ایسنا- ‌محمد مهدی تندگویان در همایش گفتمان سازی وحدت و تقریب مذاهب اسلامی در چابهار افزود: علمای معزز شیعه و سنی از 1400 سال قبل تا کنون با وحدت اسلامی و برادری در کنار هم زندگی کرده و هیچ گونه اختلاف و دشمنی در میان امت اسلامی نخواهد بود.
وی در ادامه بیان کرد: اسلام کاملترین دین عالم است که بنیان‌گذاری چون حضرت محمد(ص) داشته است، مگر می شود در چنین دینی اختلافی بین علمای شیعه و سنی وجود داشته باشد؟
تندگویان در ادامه افزود: در دین کامل اسلام که به برادری، رحمت، عدالت و مبارزه با ظلم بشارت داده است جای هیچ گونه اختلافی وجود ندارد مگر این که دشمنان و کفار به دنبال به هم زدن وحدت بین شیعه و سنی باشند.
وی همچنین گفت: حوزه جوانان بهترین بستر برای گسترش فرهنگ اسلامی و ناب محمدی(ص) در عرصه های ملی و بین المللی است.
وی از سازمان های مردم نهاد جوانان خواست، تا با تالیفات مشترک دو مذهب و خروجی مناسب از این همایش بزرگ با نظر علمای تشیع و تسنن گردآوری کنند تا افق مناسبی جهت وحدت اسلامی ترسیم شود.
تندگویان در ادامه خاطرنشان کرد: توجه وزارت ورزش و جوانان به سیستان و بلوچستان به صورت ویژه می باشد و به همین منظور مدیران کل وزارت جهت رفع موانع و مشکلات حوزه جوانان در ماه یکبار به این استان پهناور سفر می کنند.
وی فعالیت های جهادی در استان سیستان و بلوچستان را نیاز مبرم خواند و تاکید کرد: بهترین خدمت بی منت فعالیت‌های جهادی است که با کمک خیرین کشوری و همراه با تشکل های جوانان هم می‌توان کمک بزرگی به روستاییان صورت گیرد و هم در راستای وحدت اسلامی گام برداشت.
وی همچنین از حمایت جهادی سازمان های مردم نهاد جوانان استان سیستان و بلوچستان در بحث کمک رسانی به استان‌های سیل‌زده که خود نشان از وحدت بی نظیر در بین مردم ایران می باشد، تشکر و قدردانی کرد.

کلیدواژه ها :وحدت اسلامی
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

website tracking