۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳

زمین منطقه بیشه دچار رانش می‎شود

زمین منطقه بیشه دچار رانش می‎شود
فرماندار خرم‌آباد از تخصیص 140 میلیارد تومان به این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، اسد عبداللهی در شورای اداری استان با تبریک عید غدیر اظهار کرد: خرم‌آباد یک سوم جمعیت استان را دارد.

وی اضافه کرد: ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار از اعتبارات استانی، نفت، گاز و توازن برای خرم‌آباد لحاظ شده که این رقم غیر از اعتبارات سیل،توازن منطقه‌ای، پروژه‌های ملی و جرائم رانندگی است.

فرماندار خرم‌آباد بیان کرد: همچنین ۲۱.۲ درصد اعتبارات سال جاری استان را به خرم‌آباد داده‌اند که این رقم نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد و برای ۳۰۰ پروژه که بناست امسال در این شهرستان اجرایی شود هزینه خواهد شد.

وی گفت: یکی از مشکلات این شهرستان، شرایط سخت اداره کردن جامعه است و متاسفانه با کمبود نیروی انسانی در فرمانداری و بخشداری این شهرستان مواجه هستیم.

عبداللهی اضافه کرد: سیل در این شهرستان تخریب زیادی را به بار آورد به طوری که ۴۱۷۲ منزل مسکونی  ۱۰۰ درصد تخریب شدند و یا نیاز به تعمیر دارند.

وی با بیان اینکه  همچنین در جریان سیل در خرم‎آباد ۳۵ روستا دچار رانش زمین شدند که بر اساس بارندگی‌های پیش رو قطعاً با مشکلاتی مواجه خواهیم شد، عنوان کرد: در جریان این سیل همچنین بسیاری از زیرساخت‌های شهرستان از بین رفته است.

فرماندار خرم‎آباد بیان کرد: در شهرستان خرم‌آباد در جریان سیل ۳۵ روستا دچار رانش زمین شدند که بر اساس بارندگی‌های پیش رو قطعاً با مشکلاتی مواجه خواهیم شد. همچنین بسیاری از زیرساخت‌های شهرستان از بین رفته است.

عبداللهی افزود: در شهرستان خرم‌آباد در اواخر سال 97 و اوایل سال ۹۸ سه سیل متوالی به وقوع پیوست، همچنین در روز دوازدهم فروردین کمتر از ۱۵ ساعت شاهد ۱۶۰ میلی‎متر بارندگی در این شهرستان بودیم.

وی میزان خسارت وارد شده به زیرساخت‌ها و تاسیسات شهر خرم‌آباد را 1933 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: دومین مشکل این شهرستان مشکل اجتماعی فرهنگی است که بخش از آن آسیب‌های اجتماعی را شامل می‌شود.

این مسئول یادآور شد: روند تصاعدی طلاق در استان و کشور را شاهدیم و در این شهرستان نیز به ازای هر چهار ازدواج یک طلاق رخ می‎دهد. همچنین کودکان کار، تکدی‌گری و ... از دیگر آسیب‌های خرم‌آباد است.

عبداللهی با اشاره به اینکه فضای مجازی بیشترین انتقادها را از دولت می‌کند، گفت: با توجه به اینکه حال و هوای انتخاباتی در پیش داریم این فضا حاکم شده و نیاز است و مدیریت شود، البته از انتقاد استقبال می‌کنیم چنانچه سازنده باشد نه تخریبی.

وی، بیکاری را مشکل دیگر خرم‌آباد عنوان کرد و ادامه داد: البته این مشکلی کشوری است.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به وضعیت برخی پروژه‌ها در این شهرستان گفت: کتابخانه مرکزی یکی از پروژه‌هایی است که ۱۲ سال عملیات اجرایی آن آغاز شده و هنوز به اتمام نرسیده است، همچنین سد ایوشان که برای کشاورزی طراحی شده بود سیستم آبرسانی آن به پایان نرسیده است.

وی افزود: همچنین مشکلات خاصی در حوزه گردشگری داریم، با توجه به اینکه تعداد گردشگران به سمت خرم‌آباد در حال افزایش بوده به گونه‌ای که در آخرین آماری که داریم بین ۱۷ تا ۱۸ هزار بازدید کننده از قلعه فلک‎الافلاک داشته‌ایم  و 2500 خودرو به آبشار بیشه تردد کردند اما زیرساخت‌ها جوابگو نیست و زمین این منطقه دچار رانش می‎شود، نیاز است که برای این مسئله تدابیری اندیشیده شود.

فرماندار با اشاره به مشکلات شهرداری عنوان کرد: متاسفانه نیروی زیادی در این شهرداری‌هاجذب شده است که توان پرداخت حقوق به کارکنان  آنها وجود ندارد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :خرم آباد
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking