۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲

هاشمی: مردم تهران را باید مجبور به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری کنیم

هاشمی: مردم تهران را باید مجبور به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری کنیم
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین شرکت شهرسالم شهرداری و سازمان اظهار داشت: شهر تهران زیست‌پذیر باشد و به سلامت روان و بدن در آن توجه کرد.وی افزود: ایجاد شادمانی سالم وظیفه جدی است که به عهده شهرداری‌ها گذاشته شده و بر اساس قانون ۲۳ این وظیفه توسط شهر‌ها باید مدیریت شود که البته یک سوم اختیارات آن را به شهر‌ها داده‌اند و موضوع بهداشت یکی از موارد آن نیز به شمار می‌رود.رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه باید به سمت مدیریت یکپارچه شهری رویم خاطرنشان کرد: در کلانشهر تهران مشکل اصلی مردم آلودگی هوا و ترافیک است که شهرداری گام‌های مؤثری را در این زمینه برداشته است.هاشمی گفت: استفاده از حمل و نقل عمومی، کنار رفتن خودرو‌های تک‌سرنشین را به همراه داشته و تا رسیدن به ایستگاه حمل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین شرکت شهرسالم شهرداری و سازمان اظهار داشت: شهر تهران زیست‌پذیر باشد و به سلامت روان و بدن در آن توجه کرد.

وی افزود: ایجاد شادمانی سالم وظیفه جدی است که به عهده شهرداری‌ها گذاشته شده و بر اساس قانون ۲۳ این وظیفه توسط شهر‌ها باید مدیریت شود که البته یک سوم اختیارات آن را به شهر‌ها داده‌اند و موضوع بهداشت یکی از موارد آن نیز به شمار می‌رود.

رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه باید به سمت مدیریت یکپارچه شهری رویم خاطرنشان کرد: در کلانشهر تهران مشکل اصلی مردم آلودگی هوا و ترافیک است که شهرداری گام‌های مؤثری را در این زمینه برداشته است.

هاشمی گفت: استفاده از حمل و نقل عمومی، کنار رفتن خودرو‌های تک‌سرنشین را به همراه داشته و تا رسیدن به ایستگاه حمل و نقل عمومی افراد می‌توانند پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنند.

وی گفت: در برخی از کشور‌ها فاصله رسیدن تا ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی در شهر‌ها میانگین یک کیلومتر و در خارج از شهر دو کیلومتر است و این مسئله سبب می‌شود که مردم مجبور به پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری شوند.

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد:‌در شهر تهران نیز باید طراحی‌ها به این صورت باشد که بتوانیم از این حربه استفاده کنیم و مردم ما مجبور به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری شوند و این موضوع به نفع سلامتی‌شان است.
کلیدواژه ها :کلانشهر آلودگی هوا
منبع : خبرگزاری دانشجو
website tracking