۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۹

50 پروژه گازرسانی در استان بوشهر افتتاح می‌شود

50 پروژه گازرسانی در استان بوشهر افتتاح می‌شود
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از افتتاح 50 پروژه گازرسانی در استان خبرداد و گفت: این پروژه‌ها که در هفته دولت افتتاح می‌شود با اعتبار 320 میلیارد ریال اجراء شده است.
- اخبار استانها -

مسلم رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه تحول عظیمی در عرصه گازرسانی در استان بوشهر ایجاد شده است اظهار داشت: تاکنون 99 درصد جمعیت شهری و 96 درصد جمعیت روستایی از نعمت شبکه گازرسانی برخوردار شده‌اند این در حالی است که تا قبل از سال 1386 حدود 17 روستای شهرستان جم گازدار بود که اکنون به 414 روستا افزایش یافته است.

وی طول شبکه گازرسانی استان بوشهر را افزون بر شش‌هزار 480 کیلومتر دانست و تصریح کرد: بیش از 195 هزار مشترک به شبکه گاز متصل هستند و سالانه افزون بر 13.5 میلیارد متر مکعب به مناطق گازدار استان بوشهر گاز انتقال می‌یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از مصرف 98 درصد گاز استان در بخش صنعت خبر داد و بیان کرد: از سال 87 تاکنون افزون بر 700 میلیارد تومان در اجرای گازرسانی سرمایه‌گذاری شده است.

رحمانی از گازرسانی در بستر دریا خبر داد و بیان کرد: برای گازرسانی به جزیره شیف برای نخستین بار در کشور طرح گازرسانی در بستر دریا با تلاش متخصصان انجام و گازرسانی به روستا و جزیره شیف به پایان رسید.

وی، با اشاره به گازرسانی به مجتمع‌های پتروشیمی در منطقه عسلویه و پارس جنوبی خاطرنشان کرد: پتروشیمی‌های مبین و دماوند در منطقه پارس جنوبی از نعمت گاز برخوردار شدند که این مهم سبب تامین خوراک این واحدهای صنعتی و صادرات محصولات جانبی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به گازرسانی به  مجتمع پتروشیمی متانول کاوه دیر به عنوان بزرگترین واحد تولید متانول جهان تصریح کرد: سال قبل گازرسانی به متانول دیر انجام و همزمان کارخانه‌های سیمان استان بوشهر از این نعمت برخوردار شدند.

رحمانی از گازدار شدن 154 واحد صنعتی استان خبر داد و بیان کرد: با گازدار شدن این واحدها سالانه از مصرف 13.5 میلیون  لیترسوخت مایع جلوگیری و صرفه‌جویی می‌شود.

وی، از اجرای طرح گازرسانی به مجتمع پتروشیمی سیراف انرژی درحال ساخت خبر داد و با بیان اینکه این پروژه دارای 90 درصد پیشرفت فیزیکی است گفت: طرح گازرسانی به این واحد صنعتی تا پایان سال تکمیل  و در ساعت 200 هزار مترمکعب گاز به این صنعت تزریق می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه 140 میلیارد تومان امسال برای اجرای طرح‌های گازرسانی تخصیص یافته است افزود:  50 پروژه گازرسانی در هفته دولت امسال  با اعتبار 320 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

879 میلیارد ریال در اجرای طرح گازرسانی استان بوشهر تخصیص یافت 92 طرح گازرسانی در استان بوشهر افتتاح شد 70 درصد گاز مصرفی استان بوشهر به صنایع پتروشیمی اختصاص دارد

رحمانی به نقش مهم شرکت گاز برای تامین اعتبار خزانه پرداخت و خاطر نشان کرد: سال گذشته از محل فروش گاز در استان بوشهر 4200 میلیارد تومان و امسال تاکنون 2500  میلیارد تومان اعتبار به خزانه واریزشده است.

منبع : تسنیم
website tracking