۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۶

در سفر به بوشهر از چه مکان‌هایی دیدن کنیم؟ + تصاویر

در سفر به بوشهر از چه مکان‌هایی دیدن کنیم؟ + تصاویر
با ما جاذبه‌های دیدنی بوشهر را به طور کامل شناخته و بهترین سفر زندگی تان را تجربه کنید.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهربه گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، بوشهر یک شهر بندری در کنار سواحل خلیج فارس و از قدیمی ترین شهرهای ایرانی با قدمتی هزاران ساله است. جاذبه های طبیعی، ابنیه تاریخی و نخلستان های متعدد آن را به یکی از قطب های گردشگری تبدیل کرده است.  در این مقاله سعی بر آن شده است تا دیدنی ترین مکان های بوشهر معرفی شود.

سفر به جنوب و بازدید از مکان‌های دیدنی بوشهر بازار بوشهر

با توجه به فرهنگ و تاریخ کشور عزیزمان ایران،  بازارها جزو مراکز اصلی داد و ستد و رونق بخشی به شهر محسوب می شوند. بازار بوشهر نیز در دوره قاجاریه با معماری فوق العاده طراحی و بنا گردیده است. نوعی از طراحی که نور را به داخل بازار هدایت کرده و در عین حال از نفوذ برف و باران نیز به داخل بنا جلوگیری می کند.  با بازدید از بنای تاریخی می توانید سوغات بوشهر را نیز تهیه و برای دوستانتان هدیه بدهید.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهر

قلعه خورموج دشتی

قلعه‌ای که در دوره قاجاریه و به سبک معماری سلجوقیان و ساسانیان بنا شده است و در حال حاضر نیز فقط یک برج آن باقی مانده است. نام دیگر این قلعه، محمد خان دشتی واقع است که در شهر خورموج به فاصله ۸۷ کیلومتری از بوشهر قرار دارد.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهر

قبر ژنرال در بوشهر

انگلیس و سایر استعمارگران در حملات خود به شهر‌هایی مانند بوشهر آثار مختلفی همچون سبک معماری، ادبیات و واژه‌ها را جای گذاشته اند. قبر ژنرال نیز مربوط به یکی از فرماندهان ارتش انگلستان در زمان حمله به بوشهر است. او در ۱۸۵۶ میلادی در جنگ هرات در ایران کشته شد. تا ۱۳۹۰ این محوطه گورستان انگلیسی‌ها بود که بعد‌ها به پارک بدل شد.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهر

بیشتر بخوانید: بوشهر سومین مقصد پرمسافر ایران+ فیلم 

کوه نمک دشتی

 چشمه های نمکی، آبشارهای نمکی و دره گل کلم این مکان را به به توریستی ترین جا در بوشهر تبدیل کرده است. پس دیدن این جاذبه گردشگری را از دست ندهید.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهر

نخل و نخلستان های بوشهر

نخل و نخلستان از مشهورترین و جذاب ترین جاذبه های طبیعی بوشهر برای مسافران است. از بین نیز  شهرهای آب پخش و دشتستان دارای بیشترین تعداد نخل در استان بوشهر هستند. نخل های سرسبز و سر به فلک کشیده ای که خاص ترین  ورودی را برای شهر به وجود آورده اند. علاوه بر این کانال های پر آب در دو طرف ورودی شهر آب پخش جلوه و نشاط ویژه ای را به شهر هدیه داده و دل علاقه مندان طبیعت را به حیرت وا می دارد. جالب است بدانید امکان پرورش و کاشت میوه هایی مانند مرکبات،  انار و لیمو نیز در این شهر وجود دارد.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهر

ساحل های بوشهر

دریا و ساحل به عنوان بخشی از طبیعت در کنار هم،  بکرترین مناطق را برای  یک شهر و مسافران آن به وجود می آورند. بوشهر نیز با دارا بودن سهم عمده ای از این نعمت خدادادی توانسته به قطب گردشگری کشور بدل شود. جالب ترین نکته  گفته یک سیاست مدار انگلیسی در باره بوشهر است که آن را به عنوان دریایی ترین شهر جهان معرفی کرده است.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهر

عمارت ملک در بوشهر زیبا

 از دیگر مکان های دیدنی بوشهر  می توان عمارت ملک را نام برد که در فلکه بهمنی قرار دارد و قدمتش به دوره قاجاریه برمی گردد. معماران این بنا فرانسوی بوده و تمام مصالح استفاده شده بومی هستند. هم اکنون نیز این بنا مالک خصوصی دارد و تنها با هماهنگی قبلی با صاحبان آن می توان بازدید کرد.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهر

بیشتر بخوانید: کلوت هایی که گردشگران را به بوشهر می کشاند!

مدرسه سعادت

این بنای قاجاریه نیز از مکان های دیدنی بوشهر به شمار می رود که می تواند در لیست بازدیدهای شما قرار گیرد. موسس مدرسه سعادت احمدخان دریابیگی حاکم بوشهر در ۱۲۷۸ هجری شمسی است.

سفر به جنوب و بازدید از مکان های دیدنی بوشهر

در سفرتان به بوشهر از غذاهای لذیذ و بسیار خوشمزه آن نیز غافل نشوید و حتما قلیه ماهی بوشهری را امتحان کنید. امید که با آشنایی از مکان های دیدنی بوشهر اوقات لذت بخشی را داشته باشید.

کلیدواژه ها :جاذبه گردشگری
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking