۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۳

فرماندار خرم آباد :

پروژه های عمرانی در خرم آباد نیازمند نگاه ویژه دولت هستند /سیل ۱۹۳۳ میلیارد تومان به خرم آباد خسارت وارد کرد

 پروژه های عمرانی در خرم آباد نیازمند نگاه ویژه دولت هستند /سیل  ۱۹۳۳ میلیارد تومان  به خرم آباد خسارت وارد کرد
اسد عبداللهی گفت: همچون انتخابات سال ۹۶ انتخابات مجلس را هم در صحت و سلامت کامل برگزار می کنیم.

به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ عبدالهی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری استان که به منظور معارفه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و با حضور اعضای شورای اداری و شورای تامین استان برگزار شده  بود با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت استان در این شهرستان ساکن هستند، اظهارکرد: شهرستان خرم آباد با چهار شهر، چهار بخش، هفده دهستان، ۶۳۲ روستا و ۲۲۲ دهیاری از پراکندگی جمعیتی گسترده ای برخوردار است.

او افزود: مدیریت مرکز استان در شرایط فعلی سخت و دشوار است و ما با کمبود ۲۵ درصدی نیروی انسانی در ادارات و دستگاه های اجرایی روبرو هستیم.

عبدالهی  تصریح کرد: عمده ترین مشکلات شهرستان در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی، موضوعاتی همچون طلاق، اعتیاد، تکدی گری و نزاع را شامل می شود که باید به آن معضلاتی همچون کودکان کار را نیز اضافه کرد.

او عنوان کرد: در حوزه عمرانی بیشترین مشکلات ما مربوط به سه سیل اواخر سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ است که خسارتی در حدود ۱۹۳۳ میلیارد تومان را در حوزه های مسکن، کشاورزی، زیر ساخت های مواصلاتی، تجهیزات منازل، اماکن تجاری و ... به همراه داشت.

عبدالهی  گفت:  بسیاری از پروژه های عمرانی شهرستان از جمله هتل صخره ای، کتابخانه مرکزی و تالار یک هزار نفری فرهنگ و ارشاد اسلامی به رغم گذشت سالها از آغاز به کار، هنوز در حوزه اعتبارات با مشکل روبرو بوده و نیازمند نگاه ویژه دولت و دستگاه های تصمیم ساز هستند.

او ضمن اشاره  به مشکلات حوزه گردشگری شهرستان ،یادآورشد: برخی مناطق گردشگری شهرستان از جمله آبشار بیشه نیازمند نگاه و مدیریت تخصصی و تخصیص اعتبارات لازم است تا مشکلات و نواقص آنها رفع شود.

 عبداللهی سپس با انتقاد از کوتاهی های قبلی  صورت گرفته در موضوع ترافیک و تسهیل تردد وسائط نقلیه در سطح شهر خرم آباد،  تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از هتل ها، مراکز تجاری، آموزشی و بهداشتی در شهر خرم آباد بدون توجه و نگاه به معضل ترافیک ساخته شده و نیاز است که شهرداری در جهت رفع این مشکل و تسهیل تردد در سطح شهر اقدامات ویژه ای بعمل آورد.

فرماندار خرم آباد ضمن اشاره  برخی اقدامات شاخص صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید در طی دو سال گذشته در سطح شهرستان ، خاطر نشان کرد: حل مشکل ترمینال مسافربری، آغاز فاز دوم مجتمع کشت و صنعت، بهره برداری از زیر گذر بهارستان، برگزاری رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری از جمله جشنواره موسیقی قوم لر و پیر غلامان، برگزاری موفق  برنامه ها و مراسمات مربوط به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، تقویت نهادهای مردمی و احزاب، رفع مشکلات ورودی های شهرستان، توسعه روستایی، تعمیر و تجهیز ساختمان فرمانداری و بخشداری ها، حل مشکلات کارخانه های یخچال سازی، الکل سازی، فولاد و پارسیلون، آغاز به کار پروژه سد مخملکوه، بازسازی راه آهن، توسعه اماکن ورزشی و فرهنگی، رفع برخی مشکلات مناطق حاشیه ی شهر، بازسازی و توسعه راه های روستایی و بهره مندی از توانمندی خیرین و بخش خصوصی از جمله اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در طی دو سال گذشته در شهرستان خرم آباد بوده است.

او ضمن اشاره  به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی در اواخر سال جاری،ادامه داد: خوشبختانه در جریان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال ۹۶ توانستیم با استفاده از تمام ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان یک انتخابات سالم و بدون حاشیه را برگزار کنیم  و از این تجربه در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اواخر سال جاری نیز بهره خواهیم گرفت تا رضایتمندی عمومی را جلب کنیم.

عبداللهی گفت: خرم آباد در قیاس با سایر مراکز استان های هم سطح خود در کشور نیازمند توسعه همه جانبه و اختصاص اعتبارات ویژه است تا بتواند پاسخگوی نیازهای کل استان باشد.

 

 

 

کلیدواژه ها :خرم آباد
منبع : برنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking