۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸

فارس من| مجلس و دولت اقدام مناسبی برای کنترل گرانی‌ها انجام نداده‌اند

فارس من| مجلس و دولت اقدام مناسبی برای کنترل گرانی‌ها انجام نداده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، شماری از مردم در سامانه «فارس من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می‌کند، موضوعی درباره «تورم بی‌حساب و کتاب در سمنان» مطرح کرده‌اند.

آن‌ها با انتشار مطالبه‌ای در سامانه «فارس من» تصریح کردند که «قیمت اجناس و کالاها به‌خصوص کالاهای اساسی موردنیاز مردم به‌صورت روزانه و بی‌حساب و کتاب افزایش می‌یابد و ظاهراً اصلاً نظارتی وجود ندارد و هر فرد خودش قیمت کالا و خدماتی که ارائه می‌کند، را تعیین می‌کند»؛ خبرگزاری فارس استان سمنان به بررسی موضوع پرداخته است.

حجت‌الاسلام‌ حسین جناتی، امام‌ جمعه مجن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان سمنان در واکنش به گرانی‌ها و در بررسی عملکرد دولت و مجلس، با تأکید بر اینکه علت بخش عمده مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها در داخل است، اضافه کرد: گرانی‌ها به سوءمدیریت‌ها در داخل برمی‌گردد که باید روی این مسأله تمرکز بیشتری شود.

وی بیان کرد: رهبری سال‌هاست رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را با تکیه‌بر ظرفیت داخلی مورد تأکید قرار داده و به مسؤولان گوشزد می‌کنند.

جناتی با اشاره به‌ ضرورت توجه بیشتر مسؤولان به توصیه‌های مقام معظم رهبری برای خروج از بن‌بست اقتصادی اظهار کرد: رهبری از بی‌تدبیری برخی مسؤولان که به ایجاد مشکلات معیشتی برای مردم منجر می‌‌شود، گله‌مند هستند.

امام‌ جمعه مجن با تأکید بر اینکه طبق تأکیدات رهبر معظم انقلاب، مجلس و دولت آن‌طور که باید و شاید اقدامی در این راستا انجام نداده‌اند، تصریح کرد: در صورتی‌ که اقدام فراخور انجام می‌شد، شاهد این‌ همه مشکل در جامعه نبودیم.

جناتی با اشاره به اینکه تدبیر دولت و مجلس در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم قوی نبوده است، اظهار کرد: کنترل گرانی در کشور توسط مسؤولان رها شده است؛ در صورتی‌ که می‌توان آن را کنترل کرد.

دولت آمریکا اهل مذاکره صادقانه نیست

امام‌ جمعه مجن با اشاره به بیانات قاطعانه مقام معظم رهبری درباره مذاکره و جنگی که هرگز صورت نخواهد گرفت، اظهار کرد: رهبری بارها فرمودند جنگ نخواهد شد و مذاکره‌ای در کار نخواهد بود و اخیراً نیز این موضوع را قاطعانه بیان کردند.

جناتی با اشاره به اینکه دولت آمریکا نشان داد که اهل مذاکره صادقانه نیست، یادآور شد: دولت آمریکا اهل دغل‌کاری و ترامپ نیز فردی دغل‌کار است و غربی‌ها بارها نشان داده‌اند که قابل‌ اعتماد نیستند.

امام‌ جمعه مجن با اشاره به اینکه مدتی است عوامل داخلی دشمن القاکننده جنگ آمریکا به ایران در جامعه هستند، تصریح کرد: این‌ افراد قدرت دشمن را بی‌جهت بالا می‌برند و جنگ روانی به راه می‌اندازند و می‌خواهند مردم را از دشمن بترسانند.

وی با بیان اینکه القاکنندگان جنگ آمریکا علیه ایران، مزدوران بدون مزد یا با مزد هستند، تصریح کرد: چیزی جز روسیاهی نصیب این مزدوران نخواهد شد و مردم مقتدر ایران شناخت درستی از این افراد دارند.

کلیدواژه ها :رهبر
منبع : فارس

اخبار مرتبط

website tracking