۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

واردات واگن‌های دست دوم خارجی زمینه ساز هدر رفت سرمایه ملی میشود/ فرصت بومی سازی برای شرکت‌های دانش بنیان واگن سازی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: واردات واگن‌های دست دوم از شرکت‌های خارجی زمینه ساز هدر رفت سرمایه ملی و پول ملی کشور می‌شود، زیرا که با وجود شرکت‌های داخلی قدرتمند نباید اجازه حضور شرکت‌های خارجی را بدهیم.   استفاده از شرکت‌های داخلی در حوزه واگن سازی ضروری است/ باید مانع واردات لوکوموتیو به کشور شویممجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی در تمامی حوزه‌های حمل و نقلی در کشور وجود دارد گفت: تحریم‌ها بهترین فرصت را برای کشور فراهم می‌کند که بتوانیم اقتصاد و صنعت داخلی کشور را به روز رسانی کنیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند ظرفیت‌های واگن سازی در کشور را افزایش دهد گفت: در ایران شرکت‌های داخلی تولید لوکوموتیو و واگن سازی پرقدرتی وجود دارد که با حمایت از آن‌ها می‌توانیم ظرفیت‌های تولیدیشان را چندین برابر کنیم.بیشتر بخوانید: تولید و بازسازی ۱۷۲ دستگاه ناوگان ریلی در ۴ ماه ابتدای امسال

کیانپور تاکید کرد: باید فرصت بومی سازی و واگن سازی را در کشور به تمامی شرکت‌های دانش بنیان بدهیم، زیرا که واگن سازان و تولید کنندگان داخلی در مقایسه با بسیاری از شرکت‌های خارجی محصولات با کیفیت‌تری ارائه می‌کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: وزارت را ه و شهرسازی و شرکت‌های راه آهن باید از ظرفیت‌های داخلی برای نوسازی ناوگان‌های خود استفاده کنند و مانع ورود واردات لوکوموتیو و واگن شوند.

وی بیان کرد: البته در این بین راه آهن توانسته موفق عمل کند و توان شرکت‌های داخلی به ویژه در حوزه واگن سازی را افزایش داده است.

کیانپور بیان کرد: واردات واگن‌های دست دوم از شرکت‌های خارجی زمینه ساز هدر رفت سرمایه ملی و پول ملی کشور می‌شود، زیرا که با وجود شرکت‌های داخلی قدرتمند نباید اجازه حضور شرکت‌های خارجی را بدهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: با ورود واگن‌های شرکت‌های داخلی به ویژه در حوزه مسافری باید بخش قطار‌های حومه‌ای را تقویت کنیم، زیرا که به گفته بسیاری از مسافران در این بخش با کمبود ناوگان مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: هم اکنون فرصتی که تحریم‌ها برای ما فراهم کرده را باید غنیمت شمرده و استفاده از صنعت داخلی را باید بیش از گذشته تقویت کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking