۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۵

پاکسازی محیط و مدیریت محل دفن پسماند بخش میانکوه اردل

پاکسازی محیط و مدیریت محل دفن پسماند بخش میانکوه اردل
مدیریت محل دفن پسماند در میانکوه شهرستان اردل منجر به کاهش تعارض شد.

پاکسازی محیط و مدیریت محل دفن پسماند بخش میانکوه اردلبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، از پاکسازی محیط و مدیریت محل دفن پسماند بخش میانکوه در شهرستان اردل برای رفع آلایندگی و تعارض با همکاری مردم و مسئولان محلی خبر داد.

او گفت: تعاونی دهیاران بخش میانکوه با عدم مدیریت مناسب مرکز دفن پسماند این بخش و پیگیری‌های حفاظت محیط زیست شهرستان اردل پس از صدور اخطاریه و عدم اقدام لازم برای رفع مشکلات، برای پیگیری قضایی به دادگاه معرفی شد.

احمدی افزود: با پیگیری‌های حفاظت محیط زیست این شهرستان و هماهنگی با مراجع قضایی، تعاونی دهیاران برای کاهش تعارض با مشارکت جوامع محلی ضمن مدیریت مکان دفن پسماند، محیط اطراف آن را تا شعاع ۵۰۰ متری به طور کامل پاکسازی کرد.

او آموزش و فرهنگ سازی را مهم‌ترین راه حفاظت از طبیعت دانست و اضافه کرد: هدف از اجرای این گونه برنامه ها، مشارکت و آموزش جوامع محلی در جهت حفاظت از محیط زیست است.

بخش میانکوه با مرکزیت شهر سرخون از توابع شهرستان اردل، در فاصله ۱۳۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking