۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

هلال احمر به 274 نفر در سه روز گذشته در استان سمنان امدادرسانی کرد

هلال احمر به 274 نفر در سه روز گذشته در استان سمنان امدادرسانی کرد
سمنان- ایرنا- معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان گفت: 274 نفر در سه روز گذشته در نقاط مختلف، خدمات امدادی از هلال احمر استان دریافت کردند.

علی یحیایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 226 نفر بامداد شنبه نهم مرداد 95 به علت غافلگیری از بارندگی و گرفتاری خودرویشان در گل و لای در منطقه جنگل ابر شاهرود، از سوی هلال احمر امدادرسانی شدند که 27 نفر از این تعداد در پایگاه جاده ای هلال احمر اسکان داده شدند.
وی افزود: این افراد شب را در این پایگاه گذراندند و 30 پتو و 17 کنسرو بین آنان توزیع شد.
معاون هلال احمر استان سمنان به مشکل فنی اتوبوس 40 پاکستانی که به سمت مشهد مقدس در حرکت بودند اشاره و خاطرنشان کرد: پنجشنبه شب هفتم مرداد 95 هلال احمر برای رفع مشکل فنی این اتباع پاکستانی در سمنان، همراهی های لازم را انجام دادند.
وی ادامه داد: با هماهنگی هلال احمر، این افراد در یک مدرسه اسکان یافتند و تا رفع مشکل فنی اتوبوس آنها، با نان، کنسرو و خوراکی از آنان پذیرایی شد.
یحیایی تصریح کرد: پنجشنبه شب واژگونی یک دستگاه خودروی ال90 در جاده فولادمحله، سه مصدوم داشت که توسط امدادگران هلال احمر به مرکز درمانی انتقال یافتند که یکی از این هموطنان جان باخت.
وی با اشاره به تصادف 2 خودروی سواری پژو 405 و بنز در جاده فولادمحله در روزهای گذشته، افزود: در این سانحه نیز امدادگران جاده ای هلال احمر به 6 مصدوم، خدمت ارایه کردند.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان گفت: در سه روز گذشته امدادگران هلال احمر در یک عملیات در جنگل ابر شاهرود، چهار عملیات جاده ای و یک عملیات کمک به اتباع خارجی، حضور داشتند.
هلال احمر استان سمنان دارای اکیپ های تخصصی نجات از حادثه کوهستان، سیلاب و 10 اکیپ امدادی مستقر در جاده و دارای حدود 40 خودروی عملیات است.
6103

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking