۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۳

تابلوی مونالیزا بلیط موزه لوور فرانسه را اینترنتی کرد

جابجایی تابلوی مونالیزا معروف به لبخند ژکوند به یک سالن دیگر با فضای کم‌تر برای پذیرش بازدید کنندگان باعث اینترنتی شدن بلیط موزه لوور فرانسه شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از مطبوعات فرانسه، موزه لوور چندی است با توجه به ازدحام بیش از حد بازدید کنندگان دیگر بدون رزرو قبلی بازدید کننده نمی‌پذیرد.

یکی از مهم‌ترین علت این وضعیت جابجایی تابلوی لبخند ژکوند به یک سالن دیگر است که فضای کم‌تری برای پذیرش بازدید کنندگان دارند.

از همین رو، چندی است روی سایت این موزه، از گردشگران خواسته شده است که پیش از مراجعه به این موزه بلیط‌های خود را از طریق سایت این موزه در اینترنت خریداری کنند.

این مسئله تنها راه برای ورود بازدیدکنندگان به موزه بوده، اما مشکل مهم این است که روی سایت این موزه بیشتر وقت‌ها تا ۱۰ روز ظرفیت تکمیل است.

مونالیزا (به انگلیسی: Mona Lisa) که به لبخند ژوکوند نیز شهرت دارد، نام یکی از معروف‌ترین تابلو‌های نقاشی لئوناردو داوینچی نقاش، هنرمند و مخترع مشهور ایتالیایی است که با رنگ روغن بر روی صفحه چوب سپیدار نقاشی شده‌است.

این نقاشی دارای عناوینی همچون شناخته شده‌ترین، پُر بازدیدترین و مقلدترین (مورد تقلید قرار گرفته) اثر هنری جهان می‌باشد که بیشترین مطالب نوشته شده مرتبط را نیز شامل می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking