۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۸

تایید سقوط جنگنده‌ی سوری توسط ارتش این کشور

تایید سقوط جنگنده‌ی سوری توسط ارتش این کشور
خبرگزاری سوریه (سانا) گزارش داد ارتش این کشور سقوط یک فروند جنگنده سوری در منطقه‌ای بین دو استان ادلب و حماه را تایید کرد.

تایید سقوط جنگنده‌ی سوری توسط ارتش سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، ارتش سوریه سقوط یک فروند جنگنده سوری در منطقه‌ای بین دو استان ادلب و حماه را تایید کرد.

بر اساس این گزارش، این جنگنده هدف یک موشک زمین به هوا قرار گرفته که گروه‌های تروریستی از شهر التمانعه شلیک کرده‌اند. از سرنوشت خلبان این جنگنده هنوز اطلاعی در دست نیست.

ساعاتی پیش گروه ترویستی تحریر الشام مدعی سرنگونی جنگنده ارتش سوریه در ادلب شده بود.

منابع رسانه‌ای وابسته به تروریست‌ها مدعی شده‌اند خلبان این جنگنده به اسارت درآمده است.

ارتش سوریه همچنین اعلام کرد جنگنده ساقط شده برای هدف قرار دادن مواضع گروه تروریستی تحریر الشام در این منطقه حضور داشته است

پیش از این برخی منابع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرده بودند که شمار بسیاری از سرکرده‌های تروریست‌ها در چند روز اخیر خانواده و دارایی‌های خود را از استان‌های ادلب و حومه حماه به سوی مرز‌های ترکیه فرستاده‌اند تا از سوریه فرار کنند.

به گفته این منابع، عملیات ارتش سوریه در حومه حماه و ادلب و آزادسازی شماری از شهرک‌ها و بلندی‌های راهبردی در این مناطق عامل فروپاشی صفوف تروریست‌ها و تشدید تنش و درگیری داخلی در میان آنان شده است.

کلیدواژه ها :سوری
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking