۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۲

اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن کریم موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) برگزار شد

اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن کریم موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) برگزار شد
مراسم اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن کریم موسسه فرهنگی قرآن و عترت بیت الاحزان حضرت زهرا (س) با حضور جمعی از مدیران این موسسه و مدیران قرآنی کشور برگزار شد که در این مراسم از 17 حافظ این موسسه که امسال موفق به حفظ قرآن شده‌اند، تجلیل شد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا شاهسونی – مدیر موسسه قرآن و عترت بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) در مراسم تجلیل از 17 حافظ موسسه قرآنی بیت‌الاحزان که کاملا به صورت مردمی اداره می‌شود، با بیان این موضوع که قدردان تمام کسانی هستیم که در این موسسه زحمت کشیده‌اند تا حافظان قرآنی تربیت شوند، اظهار کرد: تکلیفی که مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن برعهده ما گذاشته‌اند، تکلیف بسیار سنگینی است و در این راستا باید اقداماتی انجام بدهیم. خدا را شاکریم که این موسسه تا به امروز توانسته سهمی کوچکی در تربیت حافظان قرآنی داشته باشد.

وی گفت: ما در تابستان بیش از دو هزار نفر را در قالب طرح شبانه‌روزی «رحله» وارد کرده‌ایم که سنین آنها بین 14 تا 22 سال بوده است. تربیت این تعداد حافظ قرآن کریم کار راحتی نیست. برای تربیت هر حافظ قرآن حداقل باید پنج نفر درگیر شوند چراکه حافظ قرآن می‌تواند در جامعه بسیار اثرگذار باشد و اینکه از سوی مقام معظم رهبری تربیت 10 میلیون حافظ برای ما مقرر شده است حداقل کاری است که می‌توانیم انجام بدهیم.

مدیر موسسه قرآن و عترت بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) گفت: برای تربیت تحصیلاتی دانش‌آموزان که حدود 13 میلیون دانش‌آموز داریم وزارتخانه‌ای به نام آموزش و پرورش این مسئولیت را برعهده دارد. آیا تربیت یک حافظ قرآن به اندازه تربیت یک دانش‌آموز کار ندارد؟ بنده معتقدم برای این کار باید یک وزارتخانه در نظر بگیریم. هر روز می‌شنویم که یک وزارتخانه جدید راه‌اندازی شده است اما زمانی که بحث قرآن می‌شود بودجه، کمبود بودجه و موضوعاتی از این دست را پیش می‌کشند. برای تحول عظیم قرآنی در کشور نیازمند وزارتخانه‌ای هستیم که در این راستا فعالیت کند.

در بخش دیگری از این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی – رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در قرآن کریم وارد شده است که اشرف امت پیامبران و حاملان قرآن هستند، گفت: شریف‌ترین افراد امت پیامبر افرادی هستند که قرآن را در سینه دارند و در آیه 49 سوره عنکبوت به این موضوع اشاره شده است. بیانات مقام معظم رهبری درباره اینکه ما با قرآن بیگانه شده‌ایم را همه شنیده‌ایم. با وجود همه اهتمامی که به برکت انقلاب در کشور در موضوع قرآن به وجود آمده است اما هنوز با قرآن بیگانه هستیم. در دوران طاغوت در کل ایران 17 نفر حافظ کل قرآن نبودند اما امروز در یکی از مراکز قرآنی ایران جشن حافظ کل قرآن شدن 17 نفر را برگزار می‌کنیم و ماه آینده جشن فارغ‌التحصیلی 255 نفر را خواهیم داشت. در عین حال وقتی احوالات 80 میلیون نفر انسان را در ایران مطالعه می‌کنیم هنوز بسیارند افرادی که تا پایان عمر خواندن قرآن را نمی‌آموزند چه برسد که حافظ، حامل و عامل به قرآن شوند. ما باید در معاشرت و زندگی، در تربیت فرزند و در صحنه‌های امتحان به قرآن عمل کنیم. کسی که قرآن را در سینه ندارد از راهنمای قرآن محروم است و به تعبیر مقام معظم رهبری افرادی که حافظ قرآن هستند آیات قرآن مانند یک تابلو در برابر روی آنهاست و مسیر را به آنها نشان می‌دهد. امیدواریم شاهد رشد حافظان قرآن و عاملان به قرآن در جامعه باشیم تا هیچ خانه‌ای بدون حافظ قرآن نباشد.

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین جابر نوبختی مدیر موسسه بیت‌الاحزان تهران گفت: اولین شعبه این موسسه در شهر ری افتتاح شد که خوشبختانه با استقبال خوبی روبه‌رو شد. به حول الهی با تمام مشکلاتی که وجود داشت تا به امروز ایستاده‌ایم و مطمئناً با این هجمه‌هایی که دشمنان علیه ما به راه انداخته‌اند، وجود این موسسات در جامعه بیشتر از گذشته احساس می‌شود. درخواست ما از مدیران موسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا این است که با توجه به محرومیت تهران در زمینه فرهنگی کمک کنند تا به زودی زود دفتر مرکزی این موسسه در تهران دایر شود. با خدمت به قرآن می‌توانیم سرباز امام غایب شویم چراکه قرآن در بین ما هست و باید آن را یاری کنیم. انس با قرآن حاضر، درک محضر امام غایب را به دنبال خواهد داشت.

در این مراسم از 17 حافظ کل قرآن کریم که امسال موفق به حفظ قرآن شده‌اند و همچنین از اساتید برگزیده این موسسه تجلیل شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking