۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۱

خدمات درمانی به زوج‌های نابارور مناطق روستایی اردبیل ارائه می‌شود

خدمات درمانی به زوج‌های نابارور مناطق روستایی اردبیل ارائه می‌شود
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به ارائه خدمات درمانی به زوج‌های نابارور مناطق روستایی گفت: در راستای ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به زوج‌های نابارور مناطق روستایی، قرارداد همکاری بین جهاددانشگاهی استان اردبیل و شرکت خدمات بیمه برکت منعقد شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مهران اوچی‌اردبیلی عصر امروز در مراسم امضای قرارداد ارائه تخفیف به زوجهای نابارورو روستایی در اردبیل اظهار داشت: طبق این قرارداد زوج‌های معرفی شده از سوی شرکت بنیاد برکت می‌توانند از خدمات مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل با تعرفه مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مراکز عمومی غیردولتی استفاده کنند.

با بیان اینکه زوج‌های جوان ساکن مناطق روستایی و یا تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند، اظهار کرد: مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل  در راستای سیاست‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی به منظور افزایش جمعیت و تحکیم بنیان خانواده و طبق این قرارداد خدمات درمانی را به بهترین نحو و با تعرفه مصوب شده به زوجین نابارور ارائه خواهد کرد.

افتتاح مرکز درمان ناباروری «نهال» در گلستان/ وجود حدود 5000 زوج نابارور در استانجهاد دانشگاهی فارس خدمات ناباروری و سلول درمانی ارائه می‌کندفضای درمانی بخش ناباروری بیماران خاص خراسان جنوبی افزایش یابد

وی بیان کرد بر اساس این قرار داد، معرفی شدگان بنیاد برکت از خدمات درمانی میکرواینجکشنICSL، انتقال جنین، برگشت از فریز، IUI، نگهداری جنین و IVF از تخفیفات برخوردار خواهند شد.

عضو هیئت علمی  جهاددانشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی اردبیل در حوزه گردشگری سلامت، ساماندهی و توسعه این بخش از اولویت‌های این نهاد در استان است.

اوچی اردبیلی راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری را از اقدامات مهم جهاددانشگاهی برای رفع نیاز استان عنوان و اظهار کرد: فعالیت این مرکز  مشکلات بسیاری از زوجین نابارور را برطرف کرده است. 

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه با احداث و راه‌اندازی مجتمع درمانی سلامت در استان می‌توان فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و گردشگری استان توسعه بخشید، ادامه داد: این مجتمع علاوه بر ایجاد فضای مناسب و استاندارد برای ارائه خدمات بیشتر درمان ناباروری، زمینه ورود جهاددانشگاهی را به حوزه سلول درمانی و مطالعه و ارائه خدمات درمانی بیماری سرطان را فراهم می‌کند.

در این جلسه نماینده شرکت خدمات بیمه برکت در استان اردبیل با بیان اینکه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در استان بسیار ارزشمند و قابل تحسین است، افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت در قالب طرح «برکت خانواده» از زوج‌های نابارور مناطق محروم حمایت می‌کند که با انعقاد قرارداد همکاری با جهاددانشگاهی زمینه‌های اجرای این طرح در اردبیل نیز فراهم ‌شد.

بهنام احمدی ادامه داد: با همکاری مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل و بنیاد برکت، هزینه‌های درمان زوجین نابارور روستایی تحت پوشش قرار گرفته و برخی مشکلات آنها برطرف می‌شود که این کار امری خداپسندانه است.

وی با اشاره به این که بنیاد برکت با شناسایی خلاء‌های استان فعالیت‌های اثربخشی را در استان به انجام رسانده است، خاطرنشان کرد: با همکاری جهاددانشگاهی اردبیل درصدد هستیم تا برخی از فعالیت‌های شرکت خدمات بیمه برکت را در استان توسعه دهیم و استان را از مزایای آن بهره‌مند کنیم.

نماینده شرکت خدمات بیمه برکت در استان اردبیل یادآور شد: این نهاد انقلابی در خدمت رسانی به استان پیشگام است و صادقانه برای توسعه استان تلاش می‌کند.

منبع : تسنیم
website tracking