۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵

بزرگترین تقاطع شمال شرق کشور در مشهد ساخته می شود

بزرگترین تقاطع شمال شرق کشور در مشهد ساخته می شود
بزرگترین تقاطع در شمال شرق کشور با هزینه دو هزار میلیارد ریال در گستره‌ای ۵۵ هکتاری ظرف دو سال در مشهد اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، اژدر اژدری معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: تقاطع چهارسطحی که شهرداری مشهد آن را بزرگترین تقاطع در شمال شرق کشور معرفی کرده است با هزینه دو هزار میلیارد ریال در گستره‌ای ۵۵ هکتاری ظرف دو سال در مشهد اجرا می‌شود.

او ادامه داد: مدیریت شهری مشهد در چارچوب شفاف سازی و استفاده از ظرفیت همه پیمانکاران کشور، برگزاری مناقصه پروژه این تقاطع چهار سطحی را که در محدوده نمایشگاه بین المللی این کلانشهر ساخته می‌شود در دستور کار خود قرار داد.   معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: موضوع مناقصه این پروژه با "مدل قرارداد ٢۵ درصد نقد و ٧۵ درصد غیرنقد" در قالب اعطای مجوز پروانه ساختمانی، زمین و ساخت تقاطع چندسطحی در روزنامه‌های کثیرالانتشار و همچنین از طریق فضای مجازی در سراسر کشور انتشار یافت.

اژدری با اشاره به اعلام آمادگی ٢٨ شرکت بزرگ از سراسر کشور برای اجرای این پروژه، افزود: از این میان ١۴ شرکت حداقل امتیاز لازم را کسب کردند و در مراسم بازگشایی پاکت‌های پیشنهادی در کمیسیون ماده ١٣ با حضور کارشناسان سازمان بازرسی کل کشور و دیگر نهاد‌های نظارتی، پس از تطبیق بخشنامه‌های حاکم بر مناقصه "شرکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء" به عنوان مجری ساخت پروژه انتخاب شد.
او تصریح کرد: مزایای عمومی این پروژه چندسطحی نه تنها شامل حال مشهد است بلکه، بینالود واقع در شمال غرب این کلانشهر را نیز در بر می‌گیرد.
معاون شهردار مشهد گفت: این پروژه به عنوان بزرگترین تقاطع چندسطحی در شمال شرق کشور، اتصال چهار محور بزرگ شهری شامل بلوار نمایشگاه به میثاق، بلوار امام علی (ع) به بلوار مهدیه و دو فقره چپگرد بلوار امام علی (ع) به سمت وکیل آباد و بلوار مهدیه به بلوار میثاق در مشهد را نیز در سطوح بالایی ایجاد می‌کند.
اژدری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این پروژه ظرف هفت روز آتی، افزود: بهره برداری این پروژه با صرف هزینه پایه افزون بر دو هزار میلیارد ریال، سبب کاهش بار ترافیکی شریان‌های مهم غرب مشهد می‌شود.   او ادامه داد: با توجه به حجم مراجعه شهروندان مشهدی به محدوده نمایشگاه بین المللی این کلانشهر در مناسبت‌ها و رویداد‌های فصلی "کاهش مصرف سوخت، کاستن از آلودگی‌های زیست محیطی، جلوگیری از اتلاف وقت و نیز تسهیل در رفت و آمد" را در این بخش از مشهد به همراه خواهد داشت.
معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: ساخت این تقاطع چندسطحی سبب تحقق وظایف شهرداری مشهد به عنوان معین اقتصادی منطقه سوم خراسان رضوی نیز می‌شود، و با بهره برداری این پروژه رفت و آمد شهروندان مشهدی در مناطق ٩، ١٠، ١١ و ١٢ این کلانشهر به شکلی محسوس تسهیل می‌شود.
اژدری افزود: شهرداری مشهد از اواخر پارسال با تعریف پروژه‌های زیرساختی به صورت غیرنقدی در قالب اعطای زمین و امتیاز پروانه‌های ساختمانی معوض به پیمانکاران، علاوه بر ایجاد اشتغال سبب افزایش پروژه‌های جدید ساختمانی و رونق بخشی به ساخت و ساز و صنعت ساختمان در سطح این کلانشهر شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking