۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴

بازارچه غدیر ویژه صنایع دستی در اهواز راه اندازی می‌شود

بازارچه غدیر ویژه صنایع دستی در اهواز راه اندازی می‌شود
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: برای حمایت از صنایع دستی همزمان با هفته دولت، بازارچه غدیر ویژه صنایع دستی در اهواز افتتاح می‌شود.
- اخبار استانها -

سیدحکمت‌الله موسوی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: سازمان میراث در حوزه اجتماعی آماده همکاری با سازمان زندان‌ها را دارد. این سازمان دوره‌های مهارتی ویژه زندانیان را برگزار می‌کند.

وی افزود: سازمان به زندانیانی که دوره های مهارتی میراث را با موفقیت طی کنند، کارت مهارتی صادر می‌کند و زندانیان پس از پایان دوره حبس می‌توانند وارد بازار پرسود صنایع دستی شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: سازمان زندان‌ها و سایر دستگاه‌ها اگر مواد اولیه مورد نیاز مهارت‌های صنایع دستی مانند چرم را فراهم کنند، دوره‌های مهارتی خاص نیز برای زندانیان برگزار می‌شود.

افتتاح نمایشگاه منطقه‎ای صنایع دستی در ایلامانتقاد امام جمعه بندرعباس از فراموشی هنر صنایع دستی و خانگی هرمزگاننمایشگاه گروهی نقاشی و صنایع دستی در مشهد برپا شد

وی بیان داشت: در هفته دولت بازارچه غدیر خوزستان ویژه صنایع دستی در اهواز افتتاح می‌شود، این بازارچه به طور اختصاصی به ارائه صنایع دستی می‌پردازد.

موسوی گفت: در این بازارچه این آمادگی را داریم به زندانیانی که دوره مهارتی را گذارنده و کالای تولید کردند به طور رایگان غرفه ارائه کنیم.

وی بیان کرد: برای حمایت از صنایع دستی لازم است مسئولان اهتمام داشته باشند و در خرید هدایا از صنایع دستی استان استفاده کنند.

کلیدواژه ها :اهواز میراث فرهنگی
منبع : تسنیم
website tracking