۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴

کردستان| طرح بی‌اعتبار کردن "اسناد غیررسمی و عادی" به مجلس ارائه شد

کردستان| طرح بی‌اعتبار کردن "اسناد غیررسمی و عادی" به مجلس ارائه شد
رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور از ارائه طرح بی‌اعتبار کردن اسناد غیر رسمی و عادی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قروه، ذبیح‌الله خداییان، عصر امروز در دیدار با کارکنان دستگاه قضایی این شهرستان به طرح تحول در قوه قضائیه اشاره کرد و اظهار داشت: طبق این طرح قضات باید تا حد امکان از زندانی کردن متهم جلوگیری کرده و برای کاهش جمعیت زندانیان و تشکیل پرونده‌های کیفری نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

وی به عملکرد مثبت رئیس قوه قضائیه در بازه زمانی کوتاه‌مدت وی در این سمت اشاره کرد و افزود: خوشبختانه اقدامات صورت گرفته در این مدت مثبت بوده و این امر موجب رضایت مردم و اطمینان آنان به دستگاه قضا را در پی داشته است.

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور تصریح کرد: اگر دستگاه قضایی در اجرای طرح کاداستر به‌خوبی عمل و آن را به نتیجه برساند و حد و حدود زمین‌ها مشخص‌و لایه‌های اطلاعاتی لازم جایگزین شود، می‌تواند در کاهش دعاوی نقش چشم‌گیری داشته باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد: درصد بالایی از دعاوی ناشی از معامله با "اسناد عادی" است/ هزینه انتقال با سند رسمی یک چهارم سند عادی6 میلیون برگ سند آرشیوی در مرکز اسناد سیستان و بلوچستان نگهداری می‌شودمدیر مرکز اسناد سیستان‌ و بلوچستان: مردم تنها به منابع خبری رسمی رجوع کنند

وی از کارکنان دستگاه قضایی قروه خواست که تمام توان خود را جهت اجرای هرچه بهتر طرح کاداستر در شهرستان بکار گرفته و در این زمینه نهایت همکاری و تعامل را با سازمان و واحدهای ثبتی داشته و آنان را وادار کنند تا پیگیر سنددار کردن زمین‌ها باشند.

خداییان از ارائه طرح بی‌اعتبار کردن اسناد غیررسمی و عادی به مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار کرد: با اینکار میزان پرونده‌های مربوط به دعاوی اسناد غیر رسمی کاهش و امنیت معاملات در جامعه افزایش می‌یابد.

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور خاطرنشان کرد: اگر رسیدگی مناسب و بجا صورت گیرد تجاوز به اراضی کمتر شده و در نتیجه پرونده کمتری در دادگاه تشکیل می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking