۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲

صرفه جویی ۵۰ میلیاردی برق منطقه‌ای گیلان

صرفه جویی ۵۰ میلیاردی برق منطقه‌ای گیلان
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار از صرفه جویی ۵۰ میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مهندس بلبل آبادی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در مراسم تجلیل از خبرنگاران و گرامیداشت روز خبرنگار، باقدردانی از فعالیت‌ها و تلاش‌های خبرنگاران، از نتایج شگفت انگیز ایده بکارگیری از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری خبرداد و گفت: کمبود منابع مالی مورد نیاز جهت احداث و توسعه شبکه برق، موجب شد تا ایده بکارگیری و استفاده از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری و موجود شبکه برای اولین بار در سطح کشور، به صورت سیستماتیک و فرایندی و در سطح گسترده توسط شرکت برق منطقه‌ای گیلان اجرایی شود.

بلبل آبادی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های بارز و شاخص ایده بکارگیری و استفاده از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری و موجود شبکه، نیاز به حداقل سرمایه گذاری و هزینه کرد می‌باشد، افزود: برای عبور موفقیت آمیز از پیک تابستان سال گذشته و جاری، تعداد ۱۱ پروژه جابجایی ترانسفورماتور‌های بخش انتقال و فوق توزیع با صرف هزینه ۱۷.۵ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

او تصریح کرد: چنانچه این میزان افزایش ظرفیت ایجاد شده به روال گذشته اجرایی می‌شد نیازمند حدود ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بود که با استفاده از ایده بکارگیری از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری، توانستیم ۵۲.۵ میلیارد تومان صرفه جویی و کاهش هزینه را داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان افزود: صرفه جویی انجام شده در این بخش، نشانگر این است که با انجام ۲۵ درصد هزینه، یک ظرفیت ۱۰۰ درصدی ایجاد شده است و به عبارتی ۷۵ درصد صرفه جویی مالی را شاهد بودیم که این آمار و ارقام بیانگر نتایج شگفت انگیز ایده بکارگیری از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری می‌باشد.

بلبل آبادی در خصوص پروژه‌های افتتاحی هفته دولت سال جاری شرکت گفت: با تلاش کارکنان سختکوش، متعهد و متخصص شرکت، در هفته دولت امسال شاهد بهره برداری از ۱۲ پروژه در سطح فوق توزیع در مناطق جغرافیایی رشت و حومه، شفت، اسالم، لنگرود، چابکسر، منطقه آزاد تجاری انزلی و صومعه سرا با اعتباری معادل ۲۲۲ میلیارد تومان خواهیم بود.

بلبل آبادی در خصوص برنامه‌های شرکت در زمینه پروژه‌های شبکه انتقال و فوق توزیع گفت: در بخش شبکه انتقال و فوق توزیع عملیات اجرایی ۱۷ پروژه با ارزش مالی ۳۸۰ میلیارد تومان از سال گذشته آغاز شد که امیدواریم طی دو تا سه سال آتی مورد بهره برداری قرار بگیرند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه خبرنگاران و رسانه‌ها آرام بخش جامعه هستند و نقش مهمی در تنویر افکار عمومی دارند، گفت: طی روز‌های گرم اخیر شاهد مصرف زیاد انرژی بودیم که با عدم مدیریت مصرف در صنایع و سایر مشترکان این احتمال می‌رفت که برخی از مشترکان، به منظور حفظ پایداری شبکه برای مدتی بدون برق شوند، اما با اعمال مدیریت مصرف برق، تمامی مشترکان از نعمت برق برخوردار شدند.

او افزود: رسانه‌ها دارای قدرتی شگرف و تاثیرگذار هستندکه می‌تواند افکار و نگاه مخاطبان را نسبت به جامعه خود تغییر و تعدیل دهد، در نتیجه انتظار می‌رود فرهنگ استفاده بهینه از انرژی برق توسط رسانه‌ها در جامعه نهادینه شود.

کلیدواژه ها :ایده
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

website tracking