۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲

کردستان|معاون قوه قضائیه: دستگاه قضایی برای «مبارزه با فساد» در کشور کمرهمت بسته است

کردستان|معاون قوه قضائیه: دستگاه قضایی برای «مبارزه با فساد» در کشور کمرهمت بسته است
معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: مبارزه با فساد در تمام سطوح اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در دستور کار قرار گرفته و این قوه با تمام توان کمرهمت بسته است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیجار، حجت‌الاسلام والسلمین محمد مصدق عصر امروز در جلسه شواری اداری شهرستان بیجار که در در محل سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه این شهر برگزار شد اظهار داشت: «امنیت، اجرای عدالت و رونق معیشت و ارزانی» سه رکن اساسی است که در قوه قصائیه سرلوحه امور قرار دارد.

وی افزود: نگاه عمومی به قوه قضائیه به‌دلیل اینکه حجت‌السلام والمسلمین رئیسی فرزندی از فرزندان دستگاه قضایی سکّان هدایت مجموعه دستگاه قضایی را بر عهده دارد تغییر کرده و این تغییر باور و امید مردم باید مستمر باشد.

معاون حقوقی قوه قضائیه «مبارزه با فساد» را از جمله برنامه‌های اساسی دستگاه قضایی خواند و تصریح کرد: مبارزه با فساد در تمام سطوح اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در دستور کار قرار گرفته و این قوه با تمام قوا کمرهمت بر مبارزه با فساد بسته است.

کردستان در مؤلفه فساد و سوءاستفاده افراد از مقام و موقعیت اداری ‌چه وضعیتی دارد؟واکنش علما و نمایندگان مردم در مجلس به اعلام رتبه نخست کردستان در فساد اداریخوانساری در حضور جهانگیری: فساد از درون دولت دامنگیر شد/بدنه اجتماعی همراه دولت نیست

وی تاکید کرد: باید تفکر و باور خدمتگزاری به مردم در جامعه و میان مسئولان نهادینه شود و مدیران خود را خادم مرم بدانند.

مصدق تعدد قوانین را یکی از معضلات جدی در قوه قضائیه خواند و گفت: قوانین جزائی و مدنی نیازمند بازبینی است و در این راستا با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان سه قوه، بازبینی قوانین در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه حذف قوانین دست و پاگیر در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد اظهار کرد: همچنین برنامه‌ای برای تقویت شوراهای حل اختلاف و برقراری صلح و سازش تدوین می‌شود.

معاون حقوقی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: قوه قضائیه به همان اندازه که به مبارزه با مفسدان برخواسته، حامی سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاری سالم نیز است.

کلیدواژه ها :قوانین
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking