۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹

اهواز| هلال احمر بستر مناسبی برای ورود طلاب به فعالیت‌های اجتماعی است

اهواز| هلال احمر بستر مناسبی برای ورود طلاب به فعالیت‌های اجتماعی است
نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری و زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان گفت: هلال احمر بستر مناسب فعالیت‌های اجتماعی برای طلاب است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری  تسنیم ازاهواز،حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی ظهر امروز به طور جداگانه با آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری و آیت‌الله سید علی شفیعی اعضای مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر در دیدار با آیت‌الله سید محمد علی موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان اظهار داشت: در جمعیت هلال‌احمر کانون‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و طلاب زیر مجموعه سازمان جوانان وجود داشته که در این راستا در خوزستان 12 کانون طلاب ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه از این  12 کانون، 9 کانون مربوط به برادران  با 75 عضو و 3 کانون مربوط به خواهران با 55 عضو بوده افزود: کانون‌ها شورای اجرایی داشته و اعضای آن از طریق برگزاری انتخابات دبیر کانون انتخاب می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر گفت: روحانیون ملجاء مردم هستند و باید در فعالیت‌های اجتماعی وارد کرده که در این باره هلال احمر بستر مناسبی برای ورود طلاب  به فعالیت‌های اجتماعی است.

دیدار نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر با امام جمعه اهواز به روایت تصویرمراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر خوزستان به روایت تصویرحضور نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر در خوزستان + تصویر

آیت‌الله معزی با اشاره به حمایت‌های آیت‌الله موسوی جزایری اظهار داشت: با توجه به حمایت همیشگی آیت‌الله موسوی جزایری از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، نیازمند حمایت شما به عنوان زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان بوده تا کانون‌های هلال احمر طلاب افزایش پیدا کنند به دلیل گستردگی حوزه‌های علمیه در خوزستان وجود کانون‌های هلال احمر طلاب می‌تواند مفید و مثبت واقع شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به حوزه طلاب در سیلاب اخیر، افزود: حضور طلاب در سیلاب خوزستان و لرستان بسیار موثر بود  که در این باره هلال احمر یکی از بسترهای حضور طلاب برای ساماندهی آنها برای انجام فعالیت‌های اجتماعی و ارائه خدمات اجتماعی است. جمعیت هلال‌احمر همواره در در تمام زمان‌ها در حوادث و بحران‌ها در کنار مردم بوده است.

وی افزود: حضور طلاب در خیمه‌های نماز در ایام نوروز و همچنین در پایگاه‌های جاده‌ای هلال احمر تأثیر بسیار زیادی بر مردم دارد و طلاب می‌توانند در همه صحنه‌ها حضور داشته باشند.

معزی با بیان اینکه در دنیا 44 نوع حادثه ثبت شده که در ایران 33 نوع آن اتفاق می‌افتد، گفت: ایران کشور زلزله خیزی است به طوری که در 40 سال بعد از انقلاب اسلامی 4 زلزله مهیب در رودبار، بم، ورزقان و کرمانشاه رخ داد. هلال احمر با توجه به وجود حوادثی نظیر آتش سوزی، رانش زمین و بافت فرسوده در کشور به عنوان کانون خطر و با دانش و تجربه و ارتباط و جایگاه بین‌المللی که در زمینه حوادث و بحران‌ها دارد می‌تواند به کاهش حوادث کمک کند.

کانون‌های طلاب هلال احمر در خوزستان بیشتر شوند

در ادامه آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: کانون‌های طلاب هلال احمر در خوزستان بیشتر شوند؛ انتظار داریم همانند کانون‌های دانش آموزی و دانشجویی کانون‌های طلاب در حوزه‌های علمیه استان بیشتر شود.

وی افزود: حوزه‌های علمیه پس از انقلاب توسعه پیدا کردند و به لحاظ کمی و کیفی توانمند هستند و می‌توانند در زمینه‌های مورد نیاز هلال احمر فعالیت داشته باشند.

جزایری با بیان اینکه مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر خوزستان این موضوع را برای خود یک دستورالعمل بداند و ما هم از او پشتیبانی خواهیم کرد، گفت: در خوزستان 20 حوزه علمیه تحت نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه قم فعالیت می‌کنند؛ در سطح استان بیش از 50 مدرسه علمیه که تحت پوشش ما نیستند وجود دارند انتظار داریم مانند کانون‌های دانش‌آموزی و دانشجویی کانون‌های طلاب در حوزه‌های علمیه خوزستان بیشتر شود.

خدمات هلال احمر برگرفته از فطرت پاک بشری است

در ادامه حجت‌الاسلام معزی نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر در دیدار با آیت الله سید علی شفیعی عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در سیلاب‌های اخیر که در چند استان رخ داد و خسارت آن چنانی وارد کرد، مردمی هستند که در یک لحظه زندگی‌شان را از دست می‌دهند و دست‌شان را به سوی انسان‌ها برای کمک دراز می‌کنند که نخستین پرچمی که برافراشته می‌شود پرچم هلال احمر است.

وی افزود: خوزستان استان مقاومت و پایداری و نماد ایستادگی ملت ایران و سرزمین جوانمردان است، جوانمردانی که هیچ‌گاه تاریخ ایران و تاریخ تشیع و خوزستان آنها را فراموش نخواهد کرد.

آیت‌الله سید علی شفیعی عضو مجلس خبرگان رهبری در این دیدار اظهار داشت: خدمات  عوامل جمعیت هلال احمر برگرفته از فطرت پاک بشری است؛ حقیقت وجودی کارنامه درخشان هلال احمر نیاز به اثبات ندارد چرا که همگان خدمات هلال احمری‌ها را می‌بینند.

وی در ادامه افزود: خدماتی که عوامل هلال احمر در شرایط خاص انجام می‌دهند بر مردم پنهان نمی‌ماند چرا که هر انسانی سهمی از فطرت بشری دارد، مردم دعای‌شان کرده و احترام‌شان را حفظ می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آرامش فکری که جمعیت هلال احمر در خدمت‌رسانی به مردم می‌دهند و همچنین خوشی معنوی که به دنبال اقدامات خداپسندانه برای آنها به همراه دارد، بسیار با ارزش است چرا که  گره‌ای از کار مشکل‌داری را باز کردن و نجات جان مجروح در حوادث و از جمله نظیر این اقدامات کار کمی نیست.

منبع : تسنیم
website tracking