۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷

سمنان|متناسب‌سازی نیات واقفان با نیازهای جامعه گره‌گشای مشکلات است

سمنان|متناسب‌سازی نیات واقفان با نیازهای جامعه گره‌گشای مشکلات است
معاون استاندار سمنان با اشاره به‌ضرورت متناسب‌سازی نیات واقفین به نیازهای روز جامعه گفت: اگر نیات واقفان متناسب با نیاز روز جامعه باشد گره از مشکلات مردم باز می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حبیب‌الله خجسته پور در آئین معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان که در آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان اظهار داشت: باید موقوفات متناسب با نیاز مردم اولویت‌بندی شوند.

وی افزود: متناسب‌سازی وقف‌های جدید و کاربردی کردن آن‌ها می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات مردم ازجمله مشکل اشتغال باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بیان داشت: باید نیات واقفان به سمت‌وسوی رفع نیازهای مردم و مشکلات اجتماعی و اقتصادی هدایت شود و این مهم به‌عنوان یک اولویت اساسی در دستور کار اوقاف قرار گیرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی: موقوفات غصب‌شده از چنگ موقوفه‌خواران آزاد شود/ نمی‌شود بخشی از مسجد را مغازه کردرئیس اوقاف: جلوگیری از موقوفه خواری در کشور؛ مردم باید از نفع وقف آگاه شوندامام جمعه کرمان: بیش از 40 موقوفه حوزه‌های علمیه در استان کرمان وجود دارد

خجسته پور عنوان کرد: بهره‌گیری از کارشناسان و مشاوران در مشخص شدن نیات واقفان و هدایت آن‌ها برای رفع مشکلات مردم باید موردتوجه اوقاف باشد.

وی نیازشناسی در حوزه‌های مختلف را یکی از کارهای اساسی اوقاف عنوان کرد و گفت: باید برنامه‌ریزی اساسی از سوی اوقاف در حوزه شناخت نیازهای روز جامعه انجام شود.

به گزارش تسنیم، در این آئین که با حضور مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد، حکم مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان به حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی اعطا شد.

پیش از این حجت‌الاسلام عبدالله واحدی به‌عنوان مدیرکل اوقاف استان سمنان مشغول به کار بوده است.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking