۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۰

برداشت ۲۱.۶ تن آلوچه در شهرستان مراغه

برداشت ۲۱.۶ تن آلوچه در شهرستان مراغه
مدیر جهاد کشاورزی مراغه از آغاز برداشت آلوچه در این شهرستان خبرداد و گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۲۱.۶ تن آلوچه از باغات شهرستان برداشت شود.

برداشت ۲۱.۶ تن آلوچه در شهرستان مراغهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، کریمی مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: برداشت آلوچه از یک هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی زیرکشت این محصول از نیمه دوم مرداد امسال آغاز شده و تا اواسط شهریور ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: براساس پیش بینی‌های کارشناسی و به طور متوسط ۱۲ تن آلوچه از هر هکتار اراضی زیر کشت این محصول برداشت می‌شود.

کریمی اضافه کرد: با توجه به وضعیت جوی و بارندگی‌های مناسب در فصل بهار و نیز رعایت اصول کشاورزی توسط باغداران، میزان برداشت این محصول باغی نسبت به سال گذشته افزایش محسوسی داشته است.

او با بیان اینکه بیش از ۳۲ نوع آلوچه در این شهرستان تولید می‌شود گفت: قره شلی، فنری شلی، شر شلی، گوجه سلطان، سید آلچاسی، ساری آلچا و زر آلچاسی از آلوچه‌های تولیدی این شهرستان است.

کریمی افزود: حدود ۹۰ درصد از الوچه تولیدشده در این شهرستان به خشکبار تبدیل شده و بخشی مهمی از آن روانه بازار‌های داخلی و خارجی می‌شود.

او ادامه داد: آلوچه خشکبار شده در این شهرستان بیشتر به دو شیوه آفتابی و نیز استفاده از شیوه سبزه و دود دادن خشک و بسته بندی می‌شود.

شهرستان مراغه با بیش از ۱۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی از قطب‌های مهم تولید محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی است.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking