۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰

تنها 5 درصد عوارض از مراکز فرهنگی شهرکرد اخذ می‌شود

تنها 5 درصد عوارض از مراکز فرهنگی شهرکرد اخذ می‌شود
رئیس شورای اسلامی شهر شهرکرد گفت: یکی از برنامه‌های شورای شهر احیاء سالن‌های قدیمی سینما در شهرکرد است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حیدر علیپور بعدازظهر امروز در دیدار با مدیر موسسه تبلیغاتی حوزه هنری کشور اظهارداشت: بعد از انقلاب اتفاقات خوبی در حوزه سینما و سینما‌داری صورت گرفت و با آغاز انقلاب نیروهای انقلابی وارد عرصه هنر و سینما شدند.

وی با اشاره به اینکه با تلاش‌های انجام شده شاهد رونق در سینماها هستیم، افزود: تقویت زیرساخت‌های فرهنگی یکی از ضروریات است چرا که امروز شاهد اقبال عمومی از معقوله فرهنگ و سینما هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شهرکرد راه‌اندازی مرکز پردیس سینمایی را یکی از ضروریات دانست و بیان کرد: شهرداری و شورای شهر آمادگی دارد تا در راستای توسعه مسائل فرهنگی در شهر همکاری لازم را با مسئولان سینمایی داشته باشد و جهت احداث این مرکز مصوبه پروانه ساخت نیز اخذ شده است.

علیپور خاطرنشان کرد: راه‌اندازی اینگونه مراکز خوب است اما باید تدابیری دراین بخش اندیشیده شود که که شهروندان هزینه‌های کمتری را متقبل شوند.

وی حمایت از سینماهای شهرکرد را یکی از رویکردهای اصلی شورای دوره پنجم عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه شهرکرد شهر فرهنگی و هنری است و در این حوزه هنرمندان زیادی را پرورش داده است بنابراین می‌طلبد مرکزی در شهر راه‌اندازی شود تا هنرمندان ترغیب به ماندن شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر شهرکرد با اشاره به عدم وجود پارکینک در سینما بهمن تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده مردم جهت حضور در سینما بهمن عدم وجود پارکینگ است که باید تدبیری برای این موضوع اندیشیده شود، مدیریت شهری در نظر دارد به سمت احیاء سالن‌های قدیمی شهر گام بردارد.

احیاء سینماهای قدیمی مشهد نیازمند اختصاص ردیف بودجه معین استبازار داغ تابستانی سینماهای مشهد؛ «جانان» هم به فهرست اکران‌ها اضافه شدسینمای کودک و نوجوان| نیکخواه آزاد: مشکل اصلی سینمای کودک فیلمنامه‌های لاغر و فقیر است

نورالله غلامیان شهردار شهرکرد نیز در ادامه این دیدار بیان کرد: شهرداری‌ها یک نهاد مدنی ـ اجتماعی و به نوعی متولی شهر هستند و باید از لحاظ روحی و روانی شهروندانی سالم داشته باشیم و نگاه ما این است که با ترغیب آن‌ها به سمت مکان‌های فرهنگی سلامت آن‌ها را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه سینما بهمن یک اثر هویت بخشی به شهر است، افزود: در حوزه صدور پروانه ساخت مراکز فرهنگی پیشنهادی به شورا داده شد که تنها 5 درصد عوارضات را دریافت کنیم و مابقی آن توسط مراکز فرهنگی با تولید محتواهای آموزشی شهروندان را نسبت به مدیریت شهری آگاه کند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking