۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰

خراسان رضوی|دولت از صنایع کوچک در مناطق کمتر توسعه‌یافته حمایت می‌کند

خراسان رضوی|دولت از صنایع کوچک در مناطق کمتر توسعه‌یافته حمایت می‌کند
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت از صنایع کوچک در مناطق کمتر توسعه‌یافته حمایت می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، محسن صالحی‌نیا عصر امروز در جلسه کارگروه رونق تولید شهرستان گناباد در محل سالن شهدای دولت این شهرستان اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای رشد شهرک‌های صنعتی در کشور صورت گرفته و تمامی تلاش ما رشد و توسعه واحدهای صنعتی است که صاحبان صنایع نیز فایده لازم را از آن ببرند.

وی ادامه داد: برطرف کردن دغدغه‌های صنایع و ایجاد محیطی مناسب برای صنایع از وظایف ما بوده که در همین راستا پروژه‌های عمرانی زیادی را در شهرک‌های صنعتی و نواحی صنعتی در دست اقدام داریم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک تصریح کرد: تجهیز و توسعه زیرساخت‌ها در شهرک‌‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور در دستور کار تمامی شرکت‌های استانی شهرک‌های صنعتی قرار دارد تا ضمن کمک به راه‌اندازی واحدهای صنعتی، توسعه و اشتغال مولد را برای این مناطق مهیا کند.

ریز و درشت مشکلات صنایع کوچک خراسان‌رضوی؛ 6000 واحد تولیدی چشم‌انتظار گشایشی که از راه می‌رسداصفهان| تحریم‌ها موجب توقف در تولیدات صنایع کوچک نشده استاصفهان| دولت مسئول ایجاد ارتباط میان صنایع کوچک و جهان است؛ موانع صادرات صنایع‌دستی برطرف شود

صالحی‌نیا خاطرنشان کرد: دولت در برنامه خود حمایت از صنایع کوچک در مناطقی که توسعه زیادی نیافته‌اند را دارد که برهمین اساس به شهرک‌ها و نواحی صنعتی که در این محدوده‌ها باشند نگاه خاصی دارد.مشوق‌های مختلف مانند قیمت حق انتفاع با درصد کم و اقساط طولانی و معافیت های مالیاتی بلند بخشی از این توجهات است.

هادی ایزدی رئیس اداره  صنعت،  معدن و تجارت گناباد نیز در کارگروه رونق تولید شهرستان گناباد اظهار داشت: نرخ بیکاری در شهرستان گناباد 7.6 درصد است و این در صورتی است که 63درصد واحد صنایع معدنی فعال است.

وی افزود: در بخش کشاورزی و گردشگری ظرفیت خوبی داریم به طور مثال با 200 تن تولید شیر مقام اول استان و تولید 1300 تن گوشت دوم استان و تولید 5هزار تن پسته در گناباد داریم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد با اشاره به تولید 12 تن زعفران در این شهرستان تصریح کرد: اولویت اول صنایع معدنی و سپس صنایع تبدیلی در شهرستان گناباد است که در همین راستا 16 طرح با اعتبار 62 میلیارد تومان به کارگروه استان معرفی شد؛ 13 طرح با اعتبار 400 میلیارد تومان طرح‌هایی است که در مثلث اقتصادی مطرح شده؛ 8 هزار و 826 نفر در بخش صنعت در گناباد مشغول به کار هستند.

کلیدواژه ها :گناباد صنعتی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking