۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰

افزایش 5 درصدی اظهارنامه‌های مالیاتی در سمنان؛ مالیات مستقیم در استان افزایش 41 درصدی داشته است

افزایش 5 درصدی اظهارنامه‌های مالیاتی در سمنان؛ مالیات مستقیم در استان افزایش 41 درصدی داشته است
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان از افزایش 5 درصدی اظهارنامه‌های مالیاتی در این استان خبر داد و گفت: مالیات مستقیم نیز امسال در استان با رشد 41 درصدی روبرو بوده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، عباس بی‌نیاز بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: مالیات از ابزارهای مهم تأمین مالیات در دولت‌ها است.

وی از ثبت بالغ‌بر 30 هزار اظهارنامه مالیاتی از سوی صاحبان مشاغل خبر داد و افزود: این اظهارنامه‌ها باوجود تشدید تحریم‌های ظالمانه امریکا و اثرات آن بر فضای اقتصادی کشور ازنظر تعداد با رشد پنج‌درصدی روبرو بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان به افزایش درآمدهای مالیاتی در بخش ارزش‌افزوده اشاره کرد و ادامه داد: میزان ارزش‌افزوده در بهار 98 در مقایسه با سه‌ماهه بهار سال قبل ازنظر تعداد هشت درصد رشد داشته است که این افزایش نشان از درک بالای مؤدیان مالیاتی در استان سمنان دارد.

بی‌نیاز با بیان اینکه فرار مالیاتی در استان بسیار ناچیز است گفت: در سطح کشور مواردی از فرار مالیاتی وجود دارد که سازمان امور مالیاتی عزم جدی برای مبارزه با آن دارد.

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی با استفاده از همه ظرفیت‌ها می‌کوشد که فرار مالیاتی را شناسایی و با متخلفین برابر مقررات قانونی برخورد کند.

گیلان| اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده گام مهمی در راستای تحقق عدالت مالیاتی استافزایش 48 درصدی سهم وصولی مالیات در استان کرمان فضای کسب و کار را نابود می‌کندقم|سیستم پرداخت هوشمند مالیات راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان از دسترسی به تراکنش‌های مالی مؤدیان به‌عنوان یکی از راهکارهای مبارزه با فرار مالیاتی و وصول مالیات نام برد و گفت: استفاده از فاکتورهای صوری از سوی شرکت‌های کاغذی، اجاره کارت‌های بازرگانی که به نام افراد عمدتاً پیرمرد و پیرزن به ثبت رسیده ازجمله مشکلات حوزه مالیات است.

بی‌نیاز با بیان اینکه امور مالیاتی به دنبال اخذ عادلانه مالیات است گفت: اخذ عادلانه مالیات نه‌تنها به سود مؤدیان که به سود دولت نیز هست و زمینه افزایش درآمدهای مالیاتی را نیز فراهم می‌کند.

وی ثبت و ضبط معاملات را لازمه اخذ عادلانه مالیات برشمرد و خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی درهرصورت موظف به اخذ مالیات است لذا ثبت و ضبط همه معاملات کمک می‌کند که این سازمان مالیات را به‌صورت عادلانه دریافت کند.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با بیان اینکه بخش مهمی از درآمدهای مالیاتی صرف امور عمرانی در شهرها و روستاها می‌شود گفت: در همین راستا امسال 131 میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی استان متناسب با جمعیت در بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع‌شده است؛ که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن 18 درصد رشد داشته است.

کلیدواژه ها :اظهارنامه مالیاتی
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking