۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴

طرح جامع شهر مسجدسلیمان تا 2 ماه آینده آماده می‌شود

طرح جامع شهر مسجدسلیمان تا 2 ماه آینده آماده می‌شود
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور گفت: معضل چندین ساله نبود طرح تفصیلی و جامع شهر مسجدسلیمان تا 2 ماه آینده برطرف می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، فرزانه صادق مالواجرد ظهر امروز در شورای مسکن خوزستان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به عدم وجود نقشه راه در شهر مسجدسلیمان اظهار داشت: بنابر ویژگی‌ها و محدودیت‌های خاصی که در شهر مسجدسلیمان وجود دارد شاهد بروز بی‌نظمی در حوزه شهری و به وجود آمدن پهنه‌های خطر در آن هستیم.

وی افزود: اکنون معضلات و مشکلاتی را در مسجدسلیمان شاهد هستیم که مهم‌ترین دلیل آن نبود نقشه راه یا همان طرح جامع و تفصیلی است.

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح جامع ملاک عمل کلیه اقدامات در شهر خواهد بود، گفت: همه مشکلاتی که در حوزه شهرسازی شهر مسجدسلیمان وجود دارد نتیجه نبود طرح تفصیلی است که وضع موجود باید توسط شهردار محترم در اسرع وقت بررسی و پیشنهاد‌هایی منجر به اجرا داده شود.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ادامه داد: به‌محض اینکه این اقدامات در شورای برنامه‌ریزی استان به تصویب رسید به دبیرخانه شورای عالی واصل شد در دستور کار قرار می‌گیرد تا در شورای عالی شهرسازی، طرح و مصوبه آن ابلاغ شود.

صادق مالواجرد تصریح کرد: با انجام این روند معضل چندین ساله نبود طرح تفصیلی و جامع شهر مسجدسلیمان تا 2 ماه آینده برطرف می‌شود.

شرط رئیس بنیاد مسکن برای ساخت بافت فرسوده مسجدسلیمان؛ همه مدیران باید پای‌کار باشندخوزستان| بخشی از زمین‌های ارتش در مسجدسلیمان به ساخت خانه اختصاص یافتخوزستان| گذشت 20 روز از زلزله مسجدسلیمان؛ برآورد خسارت زلزله همچنان مشخص نیست

اختصاص 15 هکتار زمین برای جابجایی خانه‌های آسیب‌دیده از زلزله

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با حضور در این جلسه با اشاره به زحمات بنیاد مسکن در مناطق سیل و زلزله‌زده گفت: متأسفانه برخی افراد در مصاحبه‌ها بنیاد مسکن را زیر سؤال برده و زحمات آن‌ها را نادیده دیده می‌گیرند. این در حالی است که بنیاد مسکن زحمات بسیاری در مسجدسلیمان کشیده و در ترمیم و بازسازی مناطق فرسوده کمک جدی می‌کند.

وی درباره رسیدگی به پهنه‌های خطر در خوزستان، افزود: کار جابجایی و زمینه‌سازی برای جابجایی بیش از 800 واحد مسکونی فرسوده در منبع آب اهواز به کمک وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است که امیدواریم منشأ خیر و اثربخشی برای استان باشد.

شریعتی درباره ساخت خانه‌های آسیب‌دیده از زلزله مسجدسلیمان گفت: با توجه به مصوبه دولت و تخصیصی که به بنیاد مسکن داده‌ شده، ساخت منازل آسیب‌دیده از زلزله آغازشده که فعلاً 15 هکتار زمین برای جابه‌جایی این خانه‌ها اختصاص‌یافته است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: امروز با حضور دو معاون وزیر راه و شهرسازی مشکلاتی که برطرف شدن آن‌ها در حالت عادی چند ماه زمان می‌برد برطرف شد. همچنین تعمیرات و مسائل این‌چنینی نیز طبق توافقات در حال انجام است.

وی افزود: امیدواریم طرح جامع شهر مسجدسلیمان در سریع‌ترین زمان ممکن در شورای عالی شهرسازی طرح‌ شده و به نتیجه برسد تا مسئولان اجرایی با دست‌باز و هدفمند کار نوسازی مسجدسلیمان را انجام دهند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking