۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴

سمنان| جذب موقوفات جدید بسترساز ایجاد اشتغال در جامعه است

سمنان| جذب موقوفات جدید بسترساز ایجاد اشتغال در جامعه است
مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: جذب موقوفات جدید بسترساز ایجاد اشتغال در جامعه است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام شوذب شیری بعدازظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان که در آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار شد اظهار داشت: یک‌میلیون و 700 هزار رقبه وقفی در کشور وجود دارد.

وی به سیاست‌های اوقاف در مورد رقبات اشاره کرد و افزود: شفاف‌سازی در این حوزه در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه ایجاد شفافیت در مورد رقبات موجود زمینه جذب موقوفات جدید را فراهم خواهد کرد اظهار داشت: مردم باید از موضوعی که موقوفات صرف آن می‌شود به‌طور کامل و واضح اطلاع داشته باشند.

سالن ورزشی موقوفه امام صادق(ع) حاجی‌آباد بیرجند افتتاح شد‌برخورد قاطع با موقوفه‌خواران در اردبیل اولویت اساسی دستگاه قضائی استآیت‌الله مکارم شیرازی: موقوفات غصب‌شده از چنگ موقوفه‌خواران آزاد شود/ نمی‌شود بخشی از مسجد را مغازه کرد

شیری گفت: در جریان گذاشتن مردم از اقدامات و فعالیت‌های اوقاف در حوزه‌های مختلف جلب اعتماد عمومی را افزایش خواهد داد و قطعاً در انجام کارهای خیرخواهانه دیگر نیز اثرگذار خواهد بود.

وی با تأکید بر ترویج فرهنگ وقف در جامعه اظهار داشت: یکی دیگر از ثمرات اطلاع‌رسانی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده از سوی اوقاف و امور خیریه قطعاً ترویج فرهنگ وقف است.

مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور عمران و آبادانی موقوفات را ازجمله اهداف این سازمان برشمرد و گفت: در این راستا طرح‌های اشتغال‌زایی در اولویت قرار دارند.

شیری بیان داشت: کاربردی کردن موقوفات جدید در دستور کار سازمان اوقاف قرار دارد و قطعاً جذب موقوفات جدید می‌تواند بسترساز ایجاد اشتغال در جامعه باشد.

به گزارش تسنیم، در این مراسم حجت‌الاسلام عباس تدینی به‌عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان معرفی شد و از تلاش و زحمات چندین ساله عبدالله واحدی تجلیل به شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking