۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳

امام جمعه یاسوج:

اخلاص بسیجیان سبب عشق مردم به آن‎ها شده است/ جهادگران بسیجی به صحنه عمل می‎روند؛ وعده و شعار نمی‎دهند

اخلاص بسیجیان سبب عشق مردم به آن‎ها شده است/ جهادگران بسیجی به صحنه عمل می‎روند؛ وعده و شعار نمی‎دهند
حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: آنچه که جهادگران بسیجی انجام می دهند در میدان عمل است و در صحنه گفتار و خبر نیست وظیفه دولتمردان است که در صحنه عمل، نه تنها در گفتار بلکه در صحنه مسائل اخلاقی و رفتاری آنها را یاری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس حجت الاسلام موسوی اعظم امام جمعه شهر یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس با تبریک پیشاپیش عید غدیر به مردم شهریاسوج بیان کرد: خداوند در قرآن می فرماید: " و تعاونو علی بر و التقوا " ؛ بسیجیان دست به دست هم داده‌اند تا همه مشکلاتی که پیش روی مردم وجود دارد و توانایی برطرف کردن آن را ندارند برطرف سازند.

حجت الاسلام سیدعلی صالح موسوی اعظم اظهار کرد: در سالهای گذشته و در مناطق محروم شاهد بوده ایم که افرادی توانمند و  جوان با نیروی خود و اخلاص در روستاهای محروم چه فعالیت هایی داشتند و چه خدمات با ارزش و ارزنده ای را به مردم ارزانی داشتند اگر این افرادی که به صورت مخلصانه این فعالیت ها را انجام می دهند این کارها را به صورت مداوم و مستمر انجام دهند و تنها به خاطر خداوند این کار را انجام دهند و اجر و پاداش خود آنها را تنها ذات مقدس باری تعالی می تواند بپردازد.

حجت الاسلام موسوی اعظم تصریح کرد: جوانانی با اخلاص که نیمی از عمر خود را در راه خدمت به مردم سپری می کنند چه در سیل و چه در زلزله و بقیه مسائل، مانند اینکه  می بینند در یک منطقه نیاز به جدول آبی دارد  به  آن جا رفته و این خدمت را برای ساکنین آن منطقه انجام می‌دهند یا هم زمین های کشاورزان را به زیر کشت می برند  و برای افراد نیازمند خانه می سازند  و به آنها در این امر کمک می‌کنند .

وی افزود: خدمات رسانی جهادگران بسیجی از جهت انسجام و وحدت و صفا و صمیمیتی که با یکدیگر دارند و صمیمیتی که در محل کار از خود نشان می دهند و اخلاق حسنه ای که در بدو  ورود به مناطق محروم از خود نشان می دهند مردم را تحت تاثیر خود قرار می دهند تمام رفتار و عمل جهادگران بسیجی برای همه ما درس است.

امام جمعه موقت شهر یاسوج تصریح کرد: وظیفه دولتمردان است که در صحنه عمل نه تنها در گفتار بلکه در صحنه مسائل اخلاقی و رفتاری آنها را یاری کنند تا با یک دل گرمی بیشتری فعالیت کنند البته اگر آنها را هم یاری نکنند بر صفای باطنی شان تأثیر نخواهد داشت  و اراده آنان  بسیار محکم است اما این وظیفه مسئولان است که از این گروه ها حمایت کنند و برنامه کاری آنها کمک کنند تا بتوانند این خدمات ارزشمند و بدون منت را به مردم عرضه کنند.

حجت الاسلام  موسوی اعظم بیان کرد: مردم هنگامی که مشاهده می کنند گروه های بسیجی با اخلاص و با همه توانایی خود فعالیت ها را انجام می دهند نسبت با آنان شوق و مهری در درونشان شکل می گیرد زیرا که آنچه که گروه‌های جهادی بسیج انجام می دهند در میدان عمل است و در صحنه گفتار نیست و  در صحنه خبر  نیز نیست آنها فعالیت انجام می دهند در میان مردمی که این فعالیت ها را می بینند.

حجت الاسلام موسوی اعظم بیان کرد: " دو صد گفته  چون نیم کردار نیست "؛  مردم این کردار ها را می بینند و خود به خود عشق و علاقه نسبت به آن ها پیدا می کنند و همکاری آن‌ها  با جهادگران بسیجی نیز بیشتر می‌شود این فعالیت ها باید استمرار داشته باشد و مانند اوایل انقلاب که بسیج سازندگی در آن زمان کارهای بسیار بزرگی انجام داد و امروز نتیجه و آثار زحمات و کارهای آنها مشخص است و مردم نیز می بینند و از کارهای آنها یاد می کنند و اگر این فعالیت ها ادامه داشته باشد بسیاری از مشکلات در مناطق محروم ما حل می شود.

وی در پایان گفت: همان گونه که در استان های لرستان و خوزستان فعالیت گروه های جهادی را دیدیم و مردم نیز از آن ها بسیار استقبال کردند اگر این فعالیت ها استمرار داشته باشد استقبال مردم نیز از آن ها افزایش خواهد یافت.

کلیدواژه ها :وعده های
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking