۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۲

معاون وزیر صمت: 400 واحد صنعتی راکد در کشور احیاء شد

معاون وزیر صمت: 400 واحد صنعتی راکد در کشور احیاء شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از 400 واحد صنعتی راکد و نیمه تعطیل با حمایت های دولت به چرخه تولید بازگشت.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سعید زرندی در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در استان قزوین اظهار داشت: حمایت از تولید و اشتغال در کشور با توسعه و تقویت واحدهای صنعتی کوچک و متوسط امکان پذیر است از سوی دیگر این واحدها در مقابل تحریم ها و مشکلات اقتصادی تاب آوری کمتری دارند از این رو نیاز است تا حمایت های  موردی با حساسیت بیشتری نسبت به این واحدها انجام شود.

وی بیان کرد: بخش قابل توجهی از اشتغال کشور با فعالیت این واحدهای کوچک و متوسط تامین می شود و قطعا مشکلات اقتصادی ایجاد شده برای این واحدهای تولیدی میتواند به اشتغال در کشور نیز خسارت وارد کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: بر همین اساس با اجرای طرح های حمایتی سال گذشته توانستیم بیش از 400 واحد صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل را به چرخه تولید بازگردانیم

معاون وزیر صمت: قوانین دست و پا گیر عرصه تولید اصلاح می شودوزیر صمت: دومینوی تعطیلی کارخانه‌ها رخ ندادنابسامانی بازار خودرو وزیر صمت را به مجلس کشاند

زرندی گفت: از این تعداد 13 واحد در استان قزوین واقع شده بود که با اعطای تسهیلات و اقدامات حمایتی با رفع مشکلات توانستند دوباره به چرخه تولید بازگردند.

وی افزود: بررسی مشکلات واحدهای تولیدی راکد و نیمه تعطیل نشان داد که برخی از مواقع مشکلات مدیریتی، مشکلات حقوقی و مسائلی غیر از اقتصاد موجب رکود فعالیت در این واحدها شده است از این رو توجه دولت بر توسعه خوشه های صنعتی معطوف شد چرا که حمایت های موردی و مشاوره ای توسط این خوشه ها به فعالیت صنایع ارائه می گردد و بخشی از مشکلات واحدهای کوچک و متوسط با ایجاد این خوشه های صنعتی مرتفع خواهدشد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر 466 خوشه صنعتی در کشور راه اندازی شده است که در تلاشیم با حمایت مسئولین امسال نیز 40 خوشه صنعتی جدید به منظور تقویت تولید و حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط راه اندازی کنیم.

زرندی عنوان کرد: تکمیل طرح های صنعتی نیمه تمام نیز از دیگر اولویت هاست که برای اجرای آن به تلاشی همگانی نیازمند هستیم.

وی گفت: با بررسی های به عمل آمده در استان قزوین 1 هزار و 300 طرح صنعتی نیمه تمام باقیمانده است که با حمایت مسئولین استانی و کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تکمیل این پروژه ها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: نزدیک به 200 واحد صنعتی در استان قزوین نیز امروز در آستانه بهره برداری است که قطعا افتتاح آن میتواند اتفاقات خوبی در عرصه اشتغالزایی در استان قزوین رقم بزند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking