۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۲

15 هزار هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی کشور در آتش سوخت

15 هزار هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی کشور در آتش سوخت
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در 4 ماهه اول امسال 14 هزار و 845 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی کشور در آتش سوخت.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سرهنگ علی عباس نژاد در یازدهمین نشست ستاد ملی برنامه مدیریت بوم سازگان زاگرس در هتل آزادی یاسوج اظهار داشت: در 4 ماهه اول امسال یک هزار و 380 فقره آتش سوزی در استان‌های مختلف کشور رخ داده که در مجموع 14 هزار و 845 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی طعمه حریق شده است.

وی با اشاره به اینکه 679 فقره آتش سوزی در استان‌های زاگرس نشین رخ داده است، عنوان کرد: بیشترین آتش سوزی در این حوزه بوده به گونه‌ای که 7 هزار و 384 هکتار از عرصه‌های جنگلی و مرتعی این مناظق در اتش سوخته است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور  با بیان اینکه 137 میلیون هکتار از اراضی ملی کشور هم اکنون وضعیت حفاظتی مطلوبی ندارند.خاطرنشان کرد: از مجموع یک هزار و 380 فقره آتش سوزی 398 فقره آن در سطح جنگل‌ها و 982 فقره معادل 71 درصد آن در سطح مراتع به وقوع پیوست.

دست رد مسئولان استان فارس به راهکاری علمی پیشگیری از حریق جنگل‌هامگس| غروب سرگرد در جنگل‌های کاج مجارستانتیشه کوره‌های زغال به ریشه جنگل‌های بلوط کازرون؛ قانونی که سخت‌گیرانه اجرا نمی‌شود

عباس نژاد تصریح کرد: استان‌های خوزستان با 152 فقره، کردستان 146 ، تهران 81 ، قم 77، مرکزی 74، آذربایجان غربی 72، فارس 65، کهگیلویه و بویراحمد 63، همدان 60 و آذربایجان شرقی با 57 فقره بیشترین آتش سوزی در 4 ماهه نخست امسال در بین استان‌های کشور داشته‌اند.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در این نشست گفت: مهمترین مشکلات پیش روی این سازمان کمبود اعتبار، نیروی انسانی و تجهیزات ویژه اطفاء حریق و امدادرسانی است.

خلیل آقایی افزود: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و با نگاه ویژه دولت و مجلس امسال اعتبارات این سازمان از 700 میلیارد تومان به یک هزار و 600 میلیارد تومنان رسید.

کلیدواژه ها :آتش
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking