۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۲

ساخت مسکن مددجویان دو معلول به بالا تا پایان امسال تکمیل می‌شود

ساخت مسکن مددجویان دو معلول به بالا تا پایان امسال تکمیل می‌شود
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: به همت خیران مسکن‌ساز توانستیم واحدهایی را برای مددجویان در روستاها بسازیم که این مورد مددجویان معلول و دو معلول به بالا را شامل می‌شود، پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال مسکن مددجویان دومعلول به بالا به پایان برسد.
- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، زهرا امینی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به رسالت خبرنگاران اظهار داشت: خبرنگاران فعالیت‌های سازمانی بهزیستی را در سطح جامعه به خوبی پوشش می‌دهند، برای اطلاع‌رسانی فعالیت بهزیستی هیچ ارگانی به جز خبرگزاری‌ها و خبرنگاران نتوانستند به خوبی نقش سازمان بهزیستی در راستای خدمات‌رسانی به جامعه هدف خود را نشان دهند.

وی افزود: مددجویان بهزیستی خود به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رسانه در سطح جامعه عمل می‌کنند، معمولا اگر مشکلی در سطح جامعه پیش بیاید  توسط مددجویان و خبرنگاران به بهزیستی منتقل می‌شود.

خبرنگاران رقیب اجتماعی بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: خبرنگاران رقیب اجتماعی بهزیستی هستند و به همین سبب سعی در ارتباط‌گیری هرچه بیشتر با آنها داریم.

رشد 9 برابری فعالیت‌های بهزیستی اصفهان در برنامه ششم توسعه 96 درصد فعالیت‌های بهزیستی کرمان توسط بخش غیردولتی انجام می‌شود 32 هزار موسسه غیر دولتی تحت پوشش بهزیستی کشور فعالیت می‌کنند جامعه هدف بهزیستی، 587 هزار نفر در سطح استان مرکزی است

امینی بیان کرد: جامعه هدف بهزیستی، 587 هزار نفر در سطح استان مرکزی است، بیشترین زمان و هزینه برای جامعه مددجویان استان مرکزی قرار گرفته که درصد بالایی از آنها معلولان، ایتام، زنان سرپرست خانواده و سایر موارد هستند.

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال برنامه بازدید از منازل مددجویان در سطح کل استان مرکزی را در دستور کار قرار داده‌ایم که در این راستا حتی از دورترین مناطق استان نیز بازدید کرده‌ایم.

بهزیستی استان مرکزی با مقدار زیادی کسری بودجه رو به رو است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: امسال بهزیستی با میزان قابل توجهی کسری بودجه روبه‌رو بوده که این خود مشکل بزرگی برای بهزیستی است.

امینی ادامه داد: با توجه به تخریب منازل مسکونی مددجویان در سیل اخیر در 6 ماهه ابتدای امسال ، ساماندهی مددجویان به‌ویژه معلولان وقت‌گیر شد به همین سبب اهم فعالیت‌های بهزیستی بیشتر در زمینه مسکن مددجویان بوده است که شروع فعالیت‌ها و بازسازی منازل مسکونی مددجویان به‌ویژه افراد معلول به صورت ویژه در فعالیت‌های ما قرار داشت و کلید خورد.

وی اضافه کرد: تقریبا 70 درصد مراکز غیردولتی بازدید شده است در این بازدید ایرادات کار همکاران بهزیستی را مشخص کرده و همچنین در بحث نظارت و بازدید تیم قوی تشکیل شده و در این راستا در شهرستان‌ها کار تخصصی قوی انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: در پنج ماهه امسال زمان بسیار زیادی را برای مددجویان گذاشته‌ایم، نمود بیرونی فعالیت‌های بهزیستی استان مرکزی آن درصدی نیست که دیده می‌شود بلکه بیشتر از آن است به طوری که پرسنل بهزیستی از سلامتی خود نیز می‌گذرند با این حال دریافتی بهزیستی استان مرکزی از قسمت پایین رتبه دوم را دارد که این به معنی آن است که در پرداخت‌ها قبل از جنگل‌بانی هستیم.

13 میلیارد و 500 میلیون تومان وام اشتغالزایی به مددجویان

امینی افزود: از ابتدای امسال تا به این لحظه در بحث اشتغال مددجویان نزدیک به 13 میلیارد و 500 میلیون تومان وام در باب تسهیلات اشتغالزایی برای همه مددجویان تحت پوشش بهزیستی لحاظ و در این راستا امسال میزان تسهیلات 50 میلیون تومان شده است و این اعتبارات برای تسهیلات اشتغالزایی 4 درصد به جامعه هدف بهزیستی که شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار و معتادان بهبودیافته است تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: در کنار بحث تسهیلات اشتغالزایی بحث تامین مسکن را برای مددجویانی که در سیل اخیر آسیب دیدند داشتیم و به همت خیران مسکن‌ساز توانستیم واحدهایی را برای مددجویان در روستاها بسازیم که این مورد مددجویان معلول و دو معلول به بالا را شامل می‌شود، پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال مسکن مددجویان دومعلول به بالا به پایان برسد.

کلیدواژه ها :معلول
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking